Muzikantai iš Londono rengs koncertus ligoninėse

Rugpjūčio 27 d. Šiauliuose prasideda keturiolikos koncertų ciklas „Muzika ligoninėse“.  Londone gyvenantys muzikantai – šiaulietis  pianistas Rimantas Vingras ir smuikininkas Orpheus`as Leander’is Papafilippou  – surengs koncertus Šiaulių, Kuršėnų, Joniškio, Mažeikių, Kelmės, Radviliškio, Pakruojo, Pasvalio, Anykščių, Ukmergės, Jonavos, Kėdainių ir Vilniaus miesto ligoninėse.

Atlikėjai yra gerai susipažinę su Jungtinėje Karalystėje nuo 1948-ųjų metų veikiančios organizacijos „Music In Hospitals&Care“ veikla – jos praktiką jie nori pritaikyti ir Lietuvoje. Gyvai skambanti muzika, tiesioginis kontaktas su jos atlikėjais praskaidrina sergančio žmogaus nuotaiką, atgaivina jo jausmus, žadina optimizmą, tai gerina ir jo savijautą.

Šiaulių mieto meras Artūras Visockas pasidžiaugė, kad šis projektas startuoja Šiauliuose.

„Žinomas pianistas Rimantas Vingras, nors ir gyvendamas Londone, vis aktyviau dalyvauja Šiaulių ir Lietuvos kultūriniame gyvenime. Labai vertinu jo indėlį atgaivinant Šiau­lių for­te­pi­jo­ni­nių due­tų fes­ti­va­lį, o dabar jis grįžo su puikia idėja, kurią iš karto palaikiau. Du profesionalūs atlikėjai  dovanos puikias emocijas ligos užkluptiems žmonėms. Noriu pagirti ir Lietuvos kultūros tarybą, kuri tiesiogiai prisidėjo prie pagalbos ligoniams, linkiu, kad ir ateityje jie rastų galimybę paremti tokių projektų įgyvendinimą“, – sakė su  Rimantu Vingru susitikęs Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Koncertas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje vyks rugpjūčio 27 d. 12 val.

Koncertus rengia VšĮ „Bendruomenės pilietinės veiklos projektai“, juos remia Lietuvos kultūros taryba.

 

Šiaulių miesto savivaldybės informacija