Naujiena COVID-19 padangėje – fiksuojamas susirgimų mažėjimas

Ilgą laiką buvę aukščiausiose COVID-19 sergamumo lentelės vietose, Šiauliai pagaliau įsitaisė saugesnėse pozicijose. Senokai taip nebuvo, tačiau praėjusią savaitę naujų ligos atvejų skaičius buvo mažesnis net už respublikos vidurkį. Simboliška, kad sergamumo mažėjimas sutapo su faktu, kad Šiauliuose imunizuotų gyventojų skaičius perkopė 70 procentų. Tiesa, sveikatos specialistai tuo džiaugiasi atsargiai.

Sulig mokinių atostogomis sergamumo augimas stabtelėjo, o praėjusią savaitę rodikliai netgi ėmė mažėti. Šiaulių miesto savivaldybės spaudos konferencijoje statistiką komentavę specialistai  naujomis tendencijomis džiaugiasi santūriai ir atsipalaiduoti nepataria.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento vadovės Simonos Abromavičienės, lyginant regiono savivaldybes, sergamumas labiausiai sumažėjo Šiaulių mieste, nuo  1 569 iki 1098 atvejų 100 tūkstančių gyventojų. Po ilgos pertraukos, naujų ligos atvejų yra mažiau, nei vidutiniškai šalyje (Lietuvos vidurkis – 1 196 nauji atvejai per 14 dienų, tenkantys 100 tūkst. gyventojų).

Šiaulių regione užfiksuoti 5 įvežtiniai COVID-19 atvejai, iš Vokietijos ir Turkijos po 2 atvejus, taip pat vienas – iš Jungtinės karalystės.  

Mažėja ir aktyvių protrūkių skaičius. Dabar Šiaulių regione yra registruoti 56 protrūkiai, kai savaitę prieš jų buvo ko ne dvigubai daugiau – 108. Didžioji dalis protrūkių yra fiksuojami švietimo įstaigose.

Susirgusių vaikų dalis praėjusią savaitę siekė 16,9 procentų visų sergančiųjų.

„Dar nepilna savaitė praėjo po mokinių atostogų, dar ne visos įstaigos grįžo į įprastinį darbo ritmą, todėl gerėjančiais rodikliais derėtų džiaugtis atsargiai, nepamirštant saugumo priemonių. Raginame visus asmenis, ypač vyresnio amžiaus, pasiskiepyti. Vakcina saugo ir palengvina ligos eigą susirgus. Taip pat svarbu nepamiršti kitų apsaugos priemonių ir vengti nebūtinų kontaktų ir susibūrimų. Virusas vis dar yra tarp mūsų“, – sakė Simona Abromavičienė.

Pasak Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorės Česlovos Špūrienės, mažėjantys rodikliai juntami ir ligoninėje, įtampa šiek tiek atlėgo. COVID-19 pacientų skaičius kiek pamažėjo, dabar nesiekia ir 70. Reanimacijoje gydoma 15 žmonių (didesnė pusė jų neskiepytų) šis skaičius išlieka panašus jau keletą pastarųjų savaičių. Per savaitgalį nuo COVID-19 mirė 5 žmonės nuo 44 iki 87 metų, visi buvo neskiepyti.

Moters ir vaiko klinikoje gydoma kiek daugiau nei ankščiau – aštuoni COVID-19 liga susirgę vaikai, į reanimaciją patekusių vaikų nėra. Klinikoje dėl koronaviruso gydomos dvi nėščiosios ir viena ką tik pagimdžiusi moteris. Ligoninės vadovė kol kas neturėjo gerų naujienų dėl paauglio, kuris dėl  prastėjančios būklės buvo skubiai pervežtas į Santaros klinikas. Deja, bet šiuo metu jo situacija dar negerėja.

COVID-19 pacientų skaičiui nebeaugant, Respublikinė Šiaulių ligoninė jau netgi mažina šia liga sergantiems paruoštų lovų skaičių nuo 132 iki 108. Tai leido vėl normaliai funkcionuoti Neurochirurgijos skyriui.

„Stengiamės didinti ir kitų paslaugų teikimą, tik vis dar negalima pilna apimtimi dirbti dienos chirurgijos skyriuje, kur šiuo metu yra įsikūrusi COVID-19 reanimacija. Atsargiai džiaugiamės, kad situacija gerėja“, – spaudos konferencijoje sakė Č. Špūrienė.

Šiaulių miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė informavo, kad paskiepytų gyventojų dalis pasiekė 64,4 procento. Itin nemažai šiauliečių rinkosi sustiprinamąją trečiąją dozę. Vakcinavimo skaičiai praėjusią savaitę buvo kiek didesni, viso paskiepyti 1269 šiauliečiai. Šiuo metu persirgę ir paskiepyti, kitaip tariant – imunizuoti gyventojai sudaro 73,2 procento šiauliečių. Patvirtinus mokamą testavimą tikimasi spartesnio paskiepytų gyventojų skaičiaus augimo.

Mobiliame COVID-19 patikros punkte buvo testuota per 3700 gyventojų. Mažėjo PGR tyrimų karščiuojantiems gyventojams, taip pat mažėjo ir teigiamų testų atsakymų dalis.  

Uždarius Vakcinavimo centrą, skiepijimas vyksta tik sveikatos priežiūros įstaigose, klinikose, šeimos gydytojų centruose. Registruotis vakcinai galima trumpuoju telefonu 1808 arba užpildyti registracijos formą koronastop.lt. puslapyje. Esant reikalui, pasikonsultuoti dėl skiepijimo galima savo sveikatos priežiūros įstaigose (Įstaigų sąrašas ir kontaktai čia). Senjorai, kuriems dėl amžiaus ar ligos sudėtinga atvykti skiepytis, gali telefonu 1863 išsikviesti skiepijimo komandą į namus.  

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Rekomenduojami video
Taip pat skaitykite: