Prašoma miestui perduoti Didždvario rūmus

Šiaulių meras Artūras Visockas kreipėsi į Vilniaus universitetą ir Vilniaus universiteto Šiaulių akademiją, ragindamas operatyviau spręsti klausimą dėl valstybei nuosavybės teise priklausančių Šiaulių dvaro sodybos pastatų. Jau dvejus metus prašoma miesto centre esančius rūmus perduoti miesto reikmėms.

Pasirašius rangos sutartį dėl Zubovų arba Didždvario parko atnaujinimo, spalio mėnesį paskelbta darbų pradžia. Parke bus suformuota pirminio angliško stiliaus parko takų sistema su pabrėžta kaštonų alėja, atnaujintos dangos, įrengti suoleliai, apšvietimas. Darbai turėtų būti užbaigti per 10 mėnesių. Aušros alėja jau atnaujinta, kitąmet išgražės ir Didždvario parkas, kol kas nepavyksta susitarti tik dėl šiuo metu tuščių dvaro sodybos pastatų. Šiaulių miesto savivaldybės taryba dar 2019 metų gruodį pritarė, kad dvaras būtų perimtas kultūros reikmėms. Šiaulių universitetas, o vėliau ir Vilniaus universitetas neskubėjo priimti sprendimų, nes norėta pirma užbaigti Šiaulių universiteto valdyto nekilnojamojo turto perėmimo procedūras. Savivaldybei nesulaukus atsakymo, Šiaulių meras Artūras Visockas paprašė raštu pateikti Vilniaus universiteto ir Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos poziciją šiuo klausimu.

„Netrukus visa aplinka bus sutvarkyta, lieka išspręsti tik dvaro pastato klausimą. Šis objektas Zubovų giminės atstovų buvo dovanotas Šiaulių miesto kultūros ir švietimo reikmėms, todėl net nekyla abejonių, kad jis būtent tam ir turėtų tarnauti. Girdėdamas miesto kultūros bendruomenės lūkesčius, manau, kad rūmuose galėtų įsikurti meno ekspozicijų salės, be to, ypatingą aurą turinčios erdvės puikiai tiktų ir santuokų ceremonijoms. Būtų labai simboliška, kad tokioje istorinėje miesto vietoje, kurią supa naujai išpuoselėta aplinka, savo bendrą gyvenimą pradėtų jaunos miesto šeimos“, – miesto siekius komentavo meras Artūras Visockas.  

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Vitalio Lebedžio nuotraukosViešųjų ryšių koordinatorius (vyr. specialistas) Vitalis Lebedis

didzdvaris04
Rekomenduojami video
Taip pat skaitykite: