Nelegaliai nušautas stirnos patinas brakonieriui kainuos apie 3200 eurų

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento būdraujantys Pakruojo rajono pareigūnai gavo pranešimą, kad Radviliškio rajone sulaikyti vyrai įtariami brakonieriavimu. Vieno vyro mašinoje buvo kraujo ir šerių, o netoli mašinos rasta nušautas stirnos patinas.

Radviliškio rajono policijos pareigūnai šeštadienio vakarą gavo pranešimą, kad Radviliškio rajone, netoli Beinoravos gali būti vykdoma neteisėta medžioklė. Nuvykę į nurodytą vietą pareigūnai rado du automobilius „VW Polo“ ir „VW PASSAT“. Pastarojo vairuotojas R.S. darbavosi prie automobilio rato. Vyras dirbo su plaktuku, ant kurio matėsi kraujo žymės. Kraujo pareigūnai rado ir automobilio bagažinėje. Ten pat metėsi ir gyvūno šerių.

Automobilio savininkas bandė išsisukti tvirtindamas, kad dirba skerdykloje ir kraujas vežto veršelio. Apžiūrėjus teritorija, netoli automobilio rastas stirnos patinas su šautine žaizda. Dar sykį patikrinus mašiną joje rasta šovinio gilzė ir optinio taikiklio gumą.

Į įvykio vietą atvykusiems aplinkosaugininkams R.S. paaiškino, kad stirniną neva nušovė nepažįstamas vyras, kuris pabėgo, o nušautą gyvūną esa jis pasisavino. Vyrui surašytas protokolas (ATPK 85 str. 6d.). Už neteisėtai sumedžioto licencijuojamo gyvūno gabenimą vyrui gresia bauda iki 1737 eurų bei automobilio konfiskavimas. Be to vyrui teks atlyginti gamtai padarytą žalą – daugiau kaip 1500 eurų.