Per reidą įkliuvo 5 išgėrę vairuotojai

alkotesterisPolicijos pareigūnai itin daug dėmesio skiria vairuotojų blaivumui. Tačiau vis dar pasitaiko asmenų, kurie rizikuodami savo ir aplinkinių žmonių sveikata, prie vairo sėda išgėrę. Tai ypač pastebima švenčių dienomis arba iš karto po jų. Šiaulių apskrities policijos pareigūnai antradienio rytą Šiauliuose, Radviliškio, Joniškio, Pakruojo, Raseinių ir Šiaulių rajonuose surengė reidus, per kuriuos tikrino, ar vairuotojai po Velykų savaitgalio į gatves išriedėjo blaivūs.

Nuo 5 valandos ryto 6 policijos ekipažai išsibarstė Šiauliuose. Pareigūnai dirbo miesto centre, Baltų gatvėje, prie įvažiavimo į Šiaulius – Karaliaučiaus gatvėje ir ties Aleksandrija. Per kelias valandas buvo sustabdyta per pusę tūkstančio automobilių, beveik 200 vairuotojų alkoholio matuokliais patikrintas blaivumas. Dauguma vairuotojų po savaitgalio atrodė guvūs, teigė, per Velykas alkoholio vartoję itin mažai arba iš viso nevartoję. Tiesa, ne visi vairuotojai šventinį savaitgalį praleido blaiviai. Policijai įkliuvo 5 neblaivūs vairuotojai.

9 (1)Baltų gatvėje sustabdytam 58-erių vyrui alkoholio matuokliu nustatytas 0,54 promilės girtumas. Supratęs, kad alkoholio kiekis kraujyje viršijo leistiną normą, vairuotojas gerokai nukabino nosį. Vyras teigė, dėl neatsakingo savo poelgio neteksiantis darbo. Lengvas girtumas užtraukia baudą nuo 289 iki 434 eurų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 1 metų iki 1 metų 6 mėnesių.

Kitas neblaivus vairuotojas sustabdytas Tilžės gatvėje. 33-ejų vyras iš pradžių neigė vartojęs alkoholio, bet pamatęs matuoklyje šviečiančius skaičius, prisipažino gėręs vakar vakare. Jo kraujyje buvo 0,44 promilės alkoholio. Vyras tęsti kelionės automobiliu nebegalėjo.

6 (1)Reidui įsibėgėjus ir policijos ekipažams dar labiau išsibarsčius po Šiaulius ir Šiaulių rajoną, Gruzdžiuose sustabdytas neblaivus dviratininkas. 43-ejų dviratininkui nustatytas vidutinis girtumas – 1,88 promilės. Dėl girtumo vyras įkliūva nebe pirmą kartą.

Per reidą dar trys vairuotojai buvo neblaivūs, tačiau jų girtumas neviršijo leistinos normos. Pareigūnai taip pat nustatė 17 kitų pažeidimų: vairuotojai kalbėjo telefonu, buvo neprisisegę saugos diržais, neturėjo privalomojo draudimo ar techninės apžiūros.

1 (1)Pakruojo rajono pareigūnai šįryt patikrino per 300 transporto priemonių. Nustatyti 4 vairuotojai, kurių girtumas neviršijo leistinos normos. 2 vairuotojai įkliuvo ir Joniškio rajone, tačiau ir čia girtumas neviršijo leistinos normos.

Radviliškio rajono pareigūnai nustatė du Kelių eismo taisyklių pažeidimus: vienas vairuotojas neturėjo techninės apžiūros, kitas pažeidė šviesos prietaisų naudojimo tvarką.

Neblaivių vairuotojų nebuvo ir Raseinių rajone. Čia pareigūnai nustatė porą Kelių eismo taisyklių pažeidimų ir 1 administracinį teisės pažeidimą: vairuotojas vežėsi kelis pakelius cigarečių, nepaženklintus banderolėmis.