Nemokamos paskaitos apie fotografiją

Kviečiame Jus į menotyrininko Virginijaus Kinčinaičio viešų paskaitų ciklą apie fotografiją “Vaizdų gyvenimas II”. Paskaitos vyks Fotografijos muziejuje, Vilniaus g. 150.

Besidominčius fotografija menotyrininkas paskaitose supažindins su šio meno raida ir jo formomis, besikeičiančia vizualine kultūra, kartu su klausytojais gilinsis, kokią įtaką žmonėms daro fotografija, ragins į aptariamas temas pažvelgti per filosofijos prizmę, taip pat analizuos fotografiją šiuolaikinių aktualijų kontekste. Paskaitas papildys gausi vaizdinė medžiaga, leisianti susirinkusiems geriau suprasti nagrinėjamas temas.

Pirmąjį paskaitų ciklą „Vaizdų gyvenimai“ Fotografijos muziejaus lankytojai turėjo galimybę išgirsti praėjusių metų rudenį.

Visi paskaitų ciklo „Vaizdų gyvenimas II“ susitikimai yra nemokami. Vienos paskaitos trukmė – 1 val.

 

FOTOGRAFINIS PASAULIO PERKŪRIMAS

2016 m. spalio 13 d. (ketvirtadienis) 17 val.

Kaip fotografinis montanžas pakeitė pasaulio suvokimą, kaip dadaistinis koliažas ir konstruktyvistinės sovietų kompozicijos pakeitė žmogaus, teritorijos, ideologijos suvokimą, kaip vaizdo montažas yra susijęs su tikrovės ir žmogaus perkūrimu?

Paskaita apie vizualias pasaulio perkūrimo utopijas.

KASDIENYBĖS POETIKA FOTOGRAFIJOJE

2016 m. spalio 24 d. (ketvirtadienis) 17 val.

Gyvenimiškas kasdienybės pasaulis yra arčiausiai žmogaus. Tačiau paradoksliai kasdienybė yra mažiausiai matoma. Mėgėjiška, šeimyninė fotografija suteikė iki tol neregėtą galimybę tyrinėti  kasdienybės reiškinius, padėjo suvokti uždaroje egzistencijoje slypinčią poeziją. Kada ir kaip fotomeninkai pasisavino buitinės fotografijos estetiką?

INFORMACINIAI VAIZDŲ KARAI

2016 m. lapkričio 10 d. (ketvirtadienis) 17 val.

Kariaujama ne tik ginklais, ne mažiau svarbūs yra informacinia karai. Fotografinis vaizdas juose užima išskirtinę vietą. Jau šimtą metų fotografija dalyvavauja visuose ideologinio karo frontuose. Kaip jos sukurti vaizdiniai tampa laikmečio ikonomis, kaip jie veikia mūsų mąstymą ir pasirinkimus?

POSTMODERNISTINĖ FOTOVAIZDO FILOSOFIJA

2016 m. gruodžio 1 d. (ketvirtadienis) 17 val.

Postmodernistinio meno atstovai netiki fotografinio vaizdo galimybe perteikti pasaulio tikrovę. Todėl fotografiją jie pasitelkia kurdami naujus, įsivaizduojamus, surežisuotus pasaulius. Kita vertus, postmodernistinė fotografija mėgsta demaskuoti įvairius ideologinius, komercinius, tradicinius tikrovės vaizdavimus. Paskaita apie tai, kaip postmodernistinis vaizdas ugdo kritinį mąstymą, moko ironijos ir plečia vaizduotės ribas.

Šaltinis: null