Nešiojamas kompiuteris darbui namuose: svarbiausi pasirinkimo kriterijai

Šį laikotarpį drąsiai būtų galima pavadinti laisvai samdomų darbuotojų era: architektai, fotografai ar net įmonių įkūrėjai dabar turi galimybę atlikti visas užduotis bet kurioje pasaulio vietoje. Daugelis iš jų savo darbo vietą atranda namuose, o pagrindiniais darbo įrankiais dažniausiai tampa nešiojami kompiuteriai, kuriems atitinkamai keliami skirtingi reikalavimai. Tad jeigu svarstote, kaip išsirinkti kompiuterį darbui namuose, pirmiausia turėtumėte atkreipti dėmesį į šiuos aspektus.

1. Procesorius. Tai pagrindinis veiksnys, nuo kurio priklausys kompiuterio, o tuo pačiu ir Jūsų darbo našumas, kadangi galingesnis procesorius leis atlikti daugiau intensyvių užduočių. Tad ieškodami paties geriausio varianto, turėtumėte pirmenybę teikti variantams, kurie turi daugiau branduolių ir didesnį taktinį dažnį. Tiesa, šie parametrai ypač svarbūs tik tais atvejais, kai ketinama dirbti su sudėtingesnėmis programomis, pavyzdžiui, grafikos ar vaizdo redagavimo. Tačiau jei dažniausiai teks rašyti elektroninius laiškus ar dirbsite su standartiniais programų paketais, šias užduotis lengvai
įveiks bet kuris procesorius.

2. „Multitaskingo“ galimybės. Tikėtina, jog dirbdami namuose, vienu metu būsite atidarę kur kas daugiau programų – be darbui skirtų dalykų, dažniausiai būna įjungti socialiniai tinklai, žiniasklaidos priemonės ar net muzika. Toks daugiafunkcinis darbas pareikalaus didesnio RAM kiekio – kuo ši atmintis bus didesnė, tuo daugiau užduočių gali atlikti nešiojami kompiuteriai. Pačioms elementariausioms užduotims gali užtekti ir 4GB RAM, tačiau jei ketinate naudoti daug sudėtingesnių programų, atitinkamai vertėtų paieškoti kur kas didesnio jų kiekio.

3. Ekrano kokybė. Šis aspektas priklauso nuo kompiuterio skiriamosios gebos arba kitaip tariant, nuo maksimalios ekrano raiškos. Kuo ji didesnė, tuo įspūdingesnius vaizdus galėsite matyti – jei kai kuriems žmonėms tai tik malonus priedas, dirbantiems su grafika aukščiausi parametrai yra būtinybė. Vertinant labai griežtai, puikaus įvertinimo susilaukia 4K (3840×2160) vaizdo kokybę galintys pasiūlyti nešiojami kompiuteriai, tačiau jei Jums nėra reikalingas pats geriausias variantas, tikrai surasite ne vieną optimalų sprendimą. Daugybę skirtingą raišką turinčių nešiojamų kompiuterių rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

4. Atmintis. Visi nešiojami kompiuteriai turi standųjį diską, kuriame yra saugomi duomenys. Greitesni diskai leidžia greičiau gauti reikiamus duomenis, o talpesni suteikia galimybę kompiuteryje laikyti daugiau failų ar programų. Šiuo metu prekyboje yra dviejų tipų diskai: HDD ir SSD. Pastarasis variantas praktiškai visais aspektais yra pranašesnis už HDD, tačiau jo kaina taip pat yra kiek didesnė. Visgi, įprastoms užduotims dažniausiai pakanka 250GB SSD, tad apie galimybių ir poreikių derinimą teks pagalvoti tik tuomet, jei Jūsų darbui reikalingas didesnės duomenų saugojimo galimybės.

5. Baterija. Jei ketinate visą laiką kompiuterį naudoti namuose, šis aspektas nebus itin svarbus, tačiau jei teks jį pasiimti į kelionę ar susitikimą, turėtumėte atkreipti dėmesį į baterijos gyvavimo laikotarpį. Dažniausiai teigiama, jog optimalus jos veikimo laikas neturėtų būti mažesnis nei 7 valandos – toks kompiuteris puikiai tiks ir keliauti mėgstantiems asmenims.

Taigi svarstydami, kaip išsirinki kompiuterį darbui namuose, pirmiausia turėtumėte patys sau apibūdinti darbo specifiką ir apsibrėžti reikalavimus, kuriuos keliate šiam pirkiniui. Žinodami, ko tiksliai norite, kur kas lengviau apsispręsite dėl visų šių parametrų ir surasite nešiojamą kompiuterį, kuris atitiks visus Jūsų lūkesčius.

Šaltinis: null