Padėkota šiauliečiams „Dainų dainelės” laureatams

Seniausias tradicijas turintis vaikų ir moksleivių muzikinis konkursas „Dainų dainelė“ šiemet šiauliečiams buvo itin dosnus. Tarp 40 laureatais tapusių solistų ir meno kolektyvų iš visos šalies 6 laureatų vardai atiteko jauniesiems šiauliečiams. Jiems įteiktos Šiaulių mero Artūro Visocko padėkos ir saldžios dovanos.

Pirmasis atrankų turas į šių metų ,,Dainų dainelės“ konkursą prasidėjo ko ne prieš metus – 2019 m. gruodžio 10–11 d. Iš visų jame pasirodžiusių jaunųjų miesto atlikėjų komisija atrinko 12 solistų ir 18 ansamblių, jiems teko dalyvauti 2020 m. sausį „Dagilėlio“ dainavimo mokykloje vykusiame Lietuvos vaikų ir moksleivių konkurso „Dainų dainelė“ Šiaulių zoniniame ture. Jame dainininkus vertino „Dainų dainelės“ komisijos pirmininkas, solistas, tenoras Edmundas Seilius, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos Gabių vaikų centro metodininkas, konkurso sekretorius Žilvinas Meškuotis ir Šiaulių universiteto Edukologijos instituto docentė, choro „Studium“ vadovė  Birutė Janonienė. Vėliau paaiškėjo, kad visi dalyvavę atlikėjai pateko į tiesiogines konkurso laidų transliacijas sekmadieniais 16 val. per LRT televiziją, tokių laidų buvo net 9.

Dėl pandeminės situacijos „Dainų dainelės“ laureatų apdovanojimo ceremonijos filmavimas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre ir baigiamoji „Dainų dainelės“ dalies  tiesioginė Laureatų koncerto transliacija Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre buvo nukelta į spalio mėnesį.

Vis labiau įsibėgėjant antrajai koronaviruso bangai, planuota šiauliečių laureatų pasveikinimą Šiauliuose kiek atidėti, bet pratęsus karantiną iki gruodžio vidurio, nuspręsta padėkoti jauniesiems dainininkams perduodant Šiaulių mero padėkos raštus ir saldžias dovanas.

Šiaulių miesto mero Artūro Visocko padėkos raštai perduoti šiems 2020 metų nacionalinio Lietuvos vaikų ir moksleivių konkurso „Dainų dainelė“ laureatams ir jų mokytojams:

Gabrielei Butkaliuk, Šiaulių „Juventos“ progimnazijos  mokinei;

Mildai Marijai Kiškūnaitei,  Šiaulių „Juventos“ progimnazijos mokinei;

Arminui Stočkui, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos  mokiniui;

Šiaulių „Juventos“ progimnazijos vokaliniam ansambliui „Linksmoji nata“;

Šiaulių „Juventos“ progimnazijos vokaliniam ansambliui „Muzikos garsai“;

Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos vokaliniam ansambliui „Fresco“.

Aušrai Kardašienei, Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos vokalinio ansamblio „Fresco“ vadovei;

Loretai Mikutienei, Šiaulių „Juventos“ progimnazijos mišriojo vokalinio ansamblio „Muzikos garsai“ vadovei;

Elytei Motuzienei, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokinio Armino Stočkaus vadovei;

Loretai Stankuvienei, Šiaulių „Juventos“ progimnazijos mokinės Gabrielės Butkaliuk vadovei;

Ramunei Urniežienei, Šiaulių „Juventos“ progimnazijos mokinės Mildos Marijos Kiškūnaitės ir vokalinio ansamblio „Linksmoji nata“ vadovei.

 „Dainų dainelė” – tai vienas unikaliausių, daugiausiai dalyvių pritraukiančių, ilgametes tradicijas turinčių ir tęsiančių šalies muzikinių renginių. „Dainų dainelė“ siekia puoselėti dainavimo kultūrą, skatinti gabių vaikų meninę saviraišką, atrinkti geriausius šalies jaunuosius solistus ir vokalinius ansamblius. Dar nuo 1974 m. rengiamas „Dainų dainelės“ konkursas į profesionalaus muziko kelią atvedė jau ne vieną šiandien žinomą Lietuvos dainininką. Projekto iniciatoriai ir rengėjai: Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos radijas ir televizija. Kas dvejus metus ištisus devynis mėnesius trunkančiame projekte dalyvauja 3–19 metų vaikai ir mokiniai iš visų 60-ties Lietuvos savivaldybių. Konkurso dalyviai skirstomi į 4 amžiaus grupes. Zoninių turų ir televizijos koncertuose pasirodo iki 5 tūkstančių jaunųjų dainininkų. Baigiamojoje konkurso laureatų šventėje, tradiciškai rengiamoje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, koncertuoja per 300 jaunųjų dainininkų. Per visą „Dainų dainelės“ gyvavimo istoriją joje dalyvavo per 200 tūkstančių mokinių.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

V. Lebedžio nuotraukos