Pietiniame rajone prie bibliotekos duris atvėrė knygų namelis

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyrius ir „Aido“ filialas (Aido g. 27) 2020 m. įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės dalinai finansuotą projektą „Bibliote@ – atvira idėjų ir susitikimų erdvė“. Nors ir susiklosčius sudėtingesnėms sąlygoms dėl esamos pandeminės situacijos, projekto veiklos nenutrūko: vasaros metu, laikantis visų saugumo priemonių, sėkmingai vyko bibliotekoje, o vėliau – ir virtualioje erdvėje.

Paskutinis projekto akcentas – knygų namelis prie bibliotekos. Biblioteka aktyviai bendradarbiauja su Šaulių tardymo izoliatoriumi, kuris ir pagamino bibliotekos skaitytojams knygų namelį. Kadangi šiuo metu bendravimas su skaitytojais vyksta laikantis saugaus atstumo, tai šis knygų namelis padės praplėsti galimybes skaitytojams gauti knygas. Čia leidinius skaitytojai galės keistis bekontakčiu būdu.

Medieną, reikalingą namelio gamybai, padovanojo bibliotekos bičiuliai ir skaitytojai. Gamybos darbus atliko Šiaulių tardymo izoliatoriaus gyventojai. Visomis kitomis būtinomis detalėmis taip pat pasirūpino Šiaulių tardymo izoliatorius.

Knygų namelis – tai lyg neįprasta ištisą parą veikianti bibliotekėlė, kurioje visi norintys galės palikti ir pasiimti knygas. Dalijimasis knygomis skatins ne tik bendruomeniškumą, bet ir prisidės prie švietėjiškos veiklos bei skaitymo puoselėjimo. Reikės tik praverti namelio duris ir pasiimti knygą ar žurnalą, o atsargas papildyti jau perskaityta ar namuose vietos neatrandančia literatūra.

Pasak Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjos Laimutės Šileikienės, šio knygų namelio atsiradimas, neabejojama, bus paskatinimas žmonėms skaityti, ypač tiems, kurie nedrįsta ar neturi laiko užeiti į biblioteką.

Lapkričio 25 dienos popietę bibliotekininkės ir Šiaulių tardymo izoliatoriaus atstovai simboliškai atvėrė knygų namelio dureles ir papildė pirmosiomis knygomis. Iki karantino bibliotekoje tarp lankytojų buvo labai populiari knygų mainų lentyna, tad dabar mikrorajono gyventojai ir svečiai galės knygomis keistis bet kuriuo paros metu.

Knygų namelis ne tik papuoš pietinę Šiaulių miesto dalį, bet bus ir vienas iš būdų populiarinti skaitymą bei skatinti bendruomeniškumą.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

Nuotrauka – bibliotekos archyvo