Paskirtus milijonus į Šiaulių oro uostą numatoma investuoti per dvejus metus

Šiaulių miesto savivaldybės tarybai padidinus investicijų į Šiaulių oro uosto infrastruktūrą apimtis, Savivaldybės administracijos vadovai nedelsiant sėdo prie derybų stalo su investicijas taip pat planuojančiais verslininkais. Savivaldos ir verslo atstovai suderino numatomus darbus ir sudarė preliminarų grafiką.

Siekdama infrastruktūros ir aviacinių paslaugų Šiaulių oro uosto teritorijoje plėtros bei pritraukti privačių asmenų investicijas, Šiaulių miesto savivaldybės taryba nusprendė padidinti Šiaulių miesto savivaldybės investicijų sumą nuo 5 iki 9, 4 milijono eurų. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos vadovas Antanas Bartulis informavo, kad  įvyko susitikimas su Šiaulių oro uoste investuoti pasiruošusios UAB „Termicom“ atstovais. Abi sutarties šalys suderino būsimus darbus ir nustatė terminus.

„Pakeitėme projektavimo ir konkurso organizacinę pusę, mes, administracija, imamės projektavimo ir būsime užsakovai. Taip matysime visą projektą, nes ir Tarybos nariai kėlė klausimą, ar pavyks mums išlaikyti tą kainą, ar užteks tų 9,4 milijono eurų. Būdami projektavimo užsakovai, mes turėsime galimybę kontroliuoti visą procesą, kad projektavimo etapas tilptų į numatytus pinigus. Žinoma, augant sumai didėja ir mūsų atsakomybė“, – kalbėjo A. Bartulis.

Pasak Antano Bartulio, iki spalio 1 d. Savivaldybės administraciją konsultuojanti kompanija parengs projektinių pasiūlymų paketą. Per du mėnesius, iki gruodžio pradžios, tikimasi įvykdyti  projektuotojų parinkimo konkursą. Projektuotojams numatoma skirti 6 mėn. projekto parengimui, o kitų metų vasarą galėtų būti skelbiamas rangos darbų konkursas. Lygiai po metų, 2019 m. rugsėjį, galėtų prasidėti realūs darbai. Panašiu grafiku savo darbus dėlioja ir 10 mln. eurų pasiruošusi investuoti UAB ,,Termicom“. 2020 metų spalį darbai turėtų būti baigti, veiklą investuotojas tikisi pradėti 2021-ųjų metų pradžioje.

Pasirašydami sutartį su Savivaldybe investuotojai teigė, kad Šiaulių oro uosto teritorijoje atidarys orlaivių aptarnavimo remonto dirbtuves, kuriose bus remontuojami Boeing ir Airbus orlaiviai.

„Investuodami gerokai didesnę sumą turėsime išbaigtą objektą, prie kurio nebereikės grįžti ateityje. Peronas bus toks, kokio tikisi dabartiniai investuotojai ir mūsų savivaldybės įmonė „Šiaulių oro uostas“. Kito lygio infrastruktūra ir saugumo situacija turėtų gerokai padidinti ir dviejų Šiaulių oro uoste likusių laisvų sklypų patrauklumą“, – sakė Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

V. Lebedžio nuotrauka