Rudens koncertuose – Petras Geniušas, Eduardo Gimenez, svečiai iš Latvijos ir Estijos

Ruduo kupinas ne tik spalvų, bet ir nuostabiausių muzikos garsų. Kamerinėje salėje „Polifonija“ jau šią savaitę prasideda ciklo „Muzika pro atvirą langą“ koncertai, kuriuose turėsite galimybę išgirsti garsiausius atlikėjus.

 

TRIO „TEMPUS BALTICUS“ – koncertas, skirtas Baltijos šalių šimtmečiui paminėti

Rugsėjo 13 d. 18.00 val. kviečiame į trijų šalių koncertą, skirtą Lietuvos, Latvijos ir Estijos 100-osioms metinėms paminėti. Koncertą atlieka klasikinės muzikos atlikėjai iš visų trijų šalių.
ATLIKĖJAI:

Eglė Šlimaitė – sopranas (Lietuva)

Janis Tretjuks – klarnetas (Latvija)

Mara Botmane – violončelė (Latvija)

Johan Randvere – fortepijonas (Estija)

Programoje girdėsite Erkki -Sven Tuur, Peteris Plakidis, M. K. Čiurlionio, J.Gruodžio ir kitų kompozitorių kūrinius.

Trio “Tempus Balticus” – kamerinės muzikos ansamblis, kurio pagrindinis dėmesys yra skiriamas šiuolaikinei Baltijos regiono muzikai, susiliejant su klasikiniu repertuaru klarnetui, violončelei ir fortepijonui, perteikiant ir papildant jį naujomis idėjomis, pagrįstomis istoriškai paremtu atlikimu.
Ansamblis buvo įkurtas, siekiant atlikti Baltijos regiono kompozitorių kūrinius bei skatinti naujų kūrinių kūrybą. 2016 metais buvo sukurtas ir ansambliui dedikuotas Latvijos kompozitorės Anetės Ašmanės kūrinys.
Ansamblio nariai yra jauni profesionalūs muzikantai, aktyviai dalyvaujantys Latvijos, Estijos ir kitų Europos valstybių muzikiniame gyvenime. Koncertui, skirtam Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalių 100 metų jubiliejaus paminėjimui, prie šio puikaus ansamblio prisijungė ir solistė iš Lietuvos – E. Šlimaitė.

Bilietų kaina 6 ir 4 € (nuolaida taikoma moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliems pateikus pažymėjimą)
NAUJIENA!!! – Koncertų ciklo „Muzika pro atvirą langą“ ABONEMENTAI. 3 pasirinkti šio ciklo koncertai tik už 15 eurų. ABONEMENTUS galite įsigyti TIK Aušros al. 15, kamerinės salės „Polifonija“ kasoje.
Bilietus galite įsigyti Polifonijos kasoje (Aušros al. 15) ir visose Ticket Market kasose.
Bilietų rezervacija telefonu: (8 41) 52 11 60
Kitus koncertų ciklo „Muzika pro atvirą langą“ koncertus galite rasti paspaudę nuorodą: http://www.polifonija.lt/n/wp-content/uploads/2018/08/ruduo-ziema-afisa-A2-psl.jpg

Daugiau informacijos: www.polifonija.lt ir www.facebook.com/polifonijalietuva

PROTŲ MŪŠIS „LEGATO“

Kviečiame spalio 1 d. 16 val. švęsti tarptautinę muzikos dieną Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“ ir dalyvauti protų mūšyje „Legato“.

1975 m. UNESCO paskelbė spalio 1-ąją Tarptautine muzikos diena. Vienas iš šios šventės iniciatorių – kompozitorius Dmitrijus Šostakovičius. Šią dieną įvairiose šalyse rengiami geriausių šalies atlikėjų koncertai, o valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ Šiauliuose organizuoja muzikinį protų mūšį „Legato“, kuris orientuotas į muzikinę akademinę bendruomenę.

Protmūšis – tai intelektualus komandos formavimo renginys, kurio tikslas įtraukti moksleivius ir muzikinės akademinės bendruomenės narius į kultūrinį gyvenimą dalyvaujant protų mūšyje „Legato” bei, žinoma, smagiai ir naudingai praleisti laiką.

Tad švęskime tarptautinę muzikos dieną kartu!

Žinių turnyre pasitikrinsite savo išmonę apie muzikos istoriją, žanrus, kūrinius, atlikėjus ir kt.! Jums tereikia burtis į komandas nuo 5 iki 10 asmenų, sugalvoti komandos pavadinimą, išsirinkti kapitoną ir iki rugsėjo 26 d. registruotis el.paštu: julija@polifonija.lt (registracijoje būtina nurodyti komandos pavadinimą, narių skaičių ir kapitono kontaktus) Trukmė – 3 val.
Daugiau informacijos telefonu: 8 651 40645

Komandos dalyvavimo mokestis 10 €

Atsiskaitymas pavedimu į Koncertinės įstaigos Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ sąskaitą – A/s Nr. LT047300010002407912

Paskirtis – Dalyvio mokestis

Pavedimas turi būti atliktas iki 2018 rugsėjo 26 d. imtinai.

Visi dalyviai bus apdovanoti dovanomis!


DRAMATIŠKOS KLASIKOS VAKARAS

Spalio 11 d. 18.00 val. kviečiame į klasikinės muzikos vakarą, kuriame išgirsite muzikinės scenos profesionalus.

Programą atliks:

PETRAS GENIUŠAS ir

ČIURLIONIO KVARTETAS:

JONAS TANKEVIČIUS (I smuikas)

DARIUS DIKŠAITIS (II smuikas)

GEDIMINAS DAČINSKAS (altas)

GLEB PYŠNIAK (violončelė)

Programoje skambės:

F. Schubert – Styginiu kvartetas Nr. 14, d-moll, D. 810;

B. Martinu – Fortepijoninis kvintetas Nr. 2, H 298

Tarp Lietuvos atlikėjų PETRAS GENIUŠAS išsiskiria interesų įvairiapusiškumu ir nuolatinėmis, dažnai rizikingomis naujų išraiškos formų, nekasdieniškų muzikinių ir dvasinių potyrių paieškomis. Meistriškai įvaldęs platų klasikinių, romantinių ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą, jis rengia rečitalius ir koncertuoja kaip solistas su Lietuvos simfoniniais orkestrais, įvairiais kameriniais ansambliais ir solistais, dirigentais. Jo scenos partneriais yra buvę M. Rostropovičius, J.Menuchinas, R.Katilius, A. Kniazevas, D.Geringas, V.Noreika, V.Čekasinas, V. Tarasovas. Tačiau klasikinio pianisto amplua Petrui Geniušui per maža: neretai jį galima pamatyti ant scenos akompanuojantį dramos spektakliams, baletui ar net kabaretui, dalyvaujantį džiazo ir įvairius muzikos stilius kryžminančiuose projektuose. Įgimtas žingeidumas skatina jį neapsiriboti vien klasikinio pianisto patirtimi ir veikla, nenuilstamai plečiant savo muzikinį akiratį – nuo anglų virginalistų ir įvairių pasaulio tautų folkloro iki avangardinės muzikos, džiazo ir elektronikos. Grįžtamuoju ryšiu visi šie interesai praturtina ir Petro Geniušo klasikinio muzikavimo praktiką. Šalia išlavinto muzikinio skonio, technikos ir jautrumo garsui, tai, matyt, yra viena vertingiausių šio pianisto savybių.

ČIURLIONIO KVARTETAS – Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinės muzikos Mikalojaus Konstantino Čiurlionio (1875–1911) vardo ansamblis, susibūręs 1968 m., jo nariams tebestudijuojant Lietuvos muzikos akademijoje. Vėliau, jie tobulino meistriškumą pas Borodino, Tanejevo, Tatrai kvartetų narius profesorius D. Šebaliną, V. Ovčareką, V. Tatrai.
1990 m. Čiurlionio kvartetui pirmajam iš mūsų šalies menininkų buvo suteiktas aukščiausias apdovanojimas – Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. 2004 m. tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse Šveinfurte (Vokietija) ansamblis laimėjo II premiją, buvo apdovanotas Lietuvos muzikų sąjungos „Auksiniu disku“. 2005 m. didelio užsienio publikos ir spaudos susidomėjimo sulaukė Čiurlionio kvarteto koncertai pasaulinėje parodoje „EXPO Aichi“ Japonijoje ir pristatymas VCD formatu pasaulinėje „MIDEM 2005“ mugėje Prancūzijoje. Kvartetas koncertavo visoje Europoje: nuo Islandijos iki Rusijos ir nuo Norvegijos iki Italijos; taip pat Kanadoje, JAE, JAV, Meksikoje, Japonijoje bei Kinijoje, griežė tokiose salėse kaip Leipcigo „Gewandhaus“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Bonos „Beethovenhaus“, Berlyno „Schauspielhaus“, Paryžiaus „Musée d’Orsay“ ir daugelyje kitų, prestižiniuose festivaliuose „Prahos pavasaris“, „Berliner Festwochen“, „Vlaanderen“, „Janačkuv Mai“, „Moravijos ruduo“, Šlėzvigo-Holšteino, „Meranofest“, „Europamusikale“, „Amadeo“ Zagrebe. O po debiuto garsiojoje Londono „Royal Festival Hall“ kultūros žurnalas „Musical Opinion“ rašė apie nuostabią, tiesiog genialią kūrinių interpretaciją, kuri Londono kamerinės muzikos mėgėjams priminė, kaip turi būti atliekama kvarteto muzika.

Kvarteto nariai scenoje pasirodo ir kaip solistai, dalyvauja įvairiuose ansambliuose ir kūrybiniuose projektuose, tarptautinių konkursų vertinimo komisijose, veda meistriškumo kursus. Čiurlionio kvartetas groja unikaliais XVIII a. italų meistrų instrumentais.

Bilietų kaina 10 ir 7 € (nuolaida taikoma moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliems pateikus pažymėjimą).

100 BALTIJOS METŲ

Įsibėgėjus koncertų ciklui “Muzika pro atvirą langą” pristatome dar vieną ypatingą koncertą, kuris dedikuotas Baltijos šalių nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui. Šį kartą Šiauliuose svečiuojasi mūsų kaimynai – Latviai.

Spalio 18 d. 18 val. Valstybinis choras „Latvija“, dovanosiantis savo atliekamą muziką šiauliečiams, yra vienas ryškiausių švyturių Latvijos koncertinėje panoramoje, skleidžiantis aukštos chorinės kultūros šviesą po visą pasaulį. Tai – didžiausias profesionalus chorinis kolektyvas Baltijos šalyse, paminėjęs 75-ąsias veklos metines.

Dirigentas Maris Sirmais yra vienas pagrindinių Latvijos dirigentų. Ilgą laiką dirbęs su savo įkurtu, ne vieną laurą pelniusiu jaunimo choru “Kamēr”, Latvijos Filharmonijos moterų choru “Dzintars”, nuo 1997-ųjų iki dabar dirigentas vadovauja Latvijos valstybiniam chorui. Jam vadovaujant, choras nuolat dalyvauja didelio masto muzikiniuose projektuose Latvijoje ir užsienyje, kartu su pasaulio garsiausiais orkestrais, muzikantais ir dirigentais.

Koncerto metu girdėsite Ēriks Ešenvalds, Jēkabs Jančevskis, Raimonds Tiguls ir kitų vakarų Europos kompozitorių kūrinius.

Atlikėjas: Valstybinis choras Latvija, meno vadovas ir dirigentas Māris Sirmais.

Bilietų kaina 10 ir 7 € (nuolaida taikoma moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliems pateikus pažymėjimą).

BAROKO AISTROS

Lapkričio 10 d. 18:00 val. kviečiame į Šiaulių kamerinėje salėje vyksiantį koncertą „Baroko aistros“.

Baroko muzikos atlikimo meno atgimimas visoje Europoje byloja apie nepaprastai turtingą šio nevienalyčio laikotarpio muzikos emocinę ekspresiją, įkvepiančią tiek atlikėjus, tiek klausytojus. Vokalinėje muzikoje ji išreikšta per glaudžią žodžio ir muzikos sintezę, suteikiančią išskirtinę progą nuovokiam atlikėjui tapti gyvu, išraiškingu ir įtaigiu kūrėju interpretatoriumi, kalbančiu tiesiai klausytojui į širdį.

Koncertine programa Baroko aistros įvairių kraštų kompozitorių kūriniais pasakosime kokią plačią emocinės ekspresijos amplitudę aprėpia baroko muzika. Tuo pačiu siekiame akcentuoti ir tai, jog šio laikotarpio muzika nėra vien tik istorinis palikimas, mažai ką bendra turintis su mūsų jausmais bei pasaulėvoka. Ši programa – tai bandymas išskleisti prabėgusios epochos emocinį muzikos lauką šiuolaikinio žmogaus akimis, perteikti muzikinės ir emocinės epochų sąšaukos aktualumą. Koncerte skambės ryškiausių baroko epochos kompozitorių kūriniai. Juos atliks virtuoziškumu bei dramatizmu išsiskiriantis kontratenoras Algirdas Bagdonavičius, spalvų turtingumu pasižyminti mecosopranas Nora Petročenko drauge su Kauno styginių kvarteto ir klavesino skambesiu.

Dainininkė NORA PETROČENKO yra dažnai kviečiama atlikti klasikinį koncertinį repertuarą, dalyvauti įvairiuose operų pastatymuose Prancūzijoje, Portugalijoje, Vokietijoje ir Lietuvoje. Svari atlikėjos repertuaro dalis tenka baroko ir šiuolaikinei muzikai.

ALGIRDAS BAGDONAVIČIUS turi didelę įvairių muzikinių epochų ir žanrų kūrinių atlikimo patirtį – nuo renesanso iki šiuolaikinės muzikos. Solistas aktyviai koncertuoja, yra dainavęs JAV, Italijoje, Vokietijoje, Rumunijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Austrijoje ir Slovėnijoje.

VAIVA EIDUKAITYTĖ-STORASTIENĖ – respublikinių bei tarptautinių konkursų dalyvė irlaureatė, senosios muzikos specialistė. Kaip solistė ir kamerinių ansamblių artistė ji dalyvavo „Gaidos“, Thomo Manno, „Jaunos muzikos“, Kristupo vasaros, „Banchetto musicale“, „Klaipėdos muzikos pavasario“,„Europa musicale“ ir kt. festivaliuose, „Didžiajame muzikų parade“, programoje „Baroko kelias“; nuolat dalyvauja įvairiuose senosios muzikos projektuose.
V. Eidukaitytė surengė keletą senosios muzikos rečitalių, ji yra ansamblio „Affectus“ narė; dalyvauja istorinio šokios trupės „Festa cortese“ programose. Nuo 2010 m. ji yra Lietuvos kamerinio orkestro klavesinininkė.


KAUNO STYGINIŲ KVARTETAS dažnai tituluojamas kūrybiškiausiu, gyvybingiausiu ar tiesiog geriausiu tokio pobūdžio kolektyvu mūsų šalyje. Platus skirtingų epochų ir stilių muzikos repertuaras leidžia šiam kolektyvui aktyviai propaguoti baroko epochos, klasikinę, šiuolaikinę lietuvių bei užsienio autorių muziką. 2012 m. už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui įvertintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija.


Bilietų kaina 10 ir 7 € (nuolaida taikoma moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliems pateikus pažymėjimą).

TANGO ARGENTINO

Lapkričio 29 d. 18.00 val. kviečiame į dar vieną koncertų ciklo „Muzika pro atvirą langą“ aistringą pasirodymą „Tango Argentino“

Autentiška ir nuoširdi muzika bei meilės ir aistros šokis į Lietuvą atvyksta tiesiai iš pačios tango tėvynės Argentinos. Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“ kartu pasirodys charizmatiškieji tango meistrai – dainininkas, kompozitorius ir šokėjas EDUARDO GIMENEZ bei daugelio tarptautinių konkursų ir festivalių nugalėtojai – šokėjai BRIGITA ir CARLOS RODRIGUEZ bei fortepijono muzikos virtuozas FELIKSAS ZAKREVSKIS. Garsūs muzikantai paruošė išskirtinio grožio ir nepaprastai romantišką meninę programą į kurią elegantiškai įsikomponavo jausmingų šokėjų pora.

Tango nėra vien tik žingsniai ar jų deriniai, tango – tai kultūros, kurioje jis gyvena nuo vaikystės, išraiška. Šiame šokyje tu gali išreikšti visą pojūčių ir jausmų vaivorykštę – nuo gilaus santūraus skausmo ir kančių iki visapusės meilės ir džiaugsmo.“, – aistringąjį tango šokį apibūdina tradicinio „gyvojo“ tango meistras Carlos Rodriguez iš Buenos Airių, kuris kartu su Brigita Rodriguez užpildo sceną kerinčiu šokiu. Tarptautinių konkursų laureatas ir jo partnerė priklauso tai muzikantų kategorijai, kurie ieško naujų išraiškos formų ir sulaukia audringų ovacijų už savo emocingą muzikavimą, virtuozišką techniką ir visišką savęs atidavimą scenoje. Dainininkas, kompozitorius ir šokėjas Eduardo Gimenez gimęs Urugvajuje yra puikus tradicinės ir populiariosios argentinietiškos muzikos atlikėjas, pasižymintis unikaliu balso tembru.

Programą atliks:

Eduardo Gimenez (vokalas, gitara)

Feliksas Zakrevskis (fortepijonas)

Brigita ir Carlos Rodriguez (šokėjai)
Bilietų kaina 10 ir 7 € (nuolaida taikoma moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliems pateikus pažymėjimą).

MUSICA BAMBINI

Musica bambini – tai koncertų ciklas, skirtas visai šeimai. Visi šio ciklo koncertai vyks su edukacine dalimi, kurios metu vaikai bus supažindinami su įvairiais muzikiniais instrumentais, profesionaliosios muzikos atlikėjais turės patys galimybę prisiliesti prie muzikos (dainuojant ar grojant).

Koncertų visai šeimai programoje yra įtraukti žinomi visuomenės veikėjai, vykdantys kultūrines edukacijas bei profesionaliosios muzikos atlikėjai, galintys supažindinti vaikus su skirtingais muzikiniais instrumentais, papasakoti kodėl smuikas turi tik keturias stygas ir kodėl didesnis smuikas yra vadinamas violončele. Šeimose ne visada vaikas turi galimybę pamatyti suaugusįjį ar juolab, savo bendraamžį, gyvai atliekant muziką kokiu nors instrumentu, todėl gyvas prisilietimas prie muzikos gali sužadinti ne tik vienkartinį, bet ir besivystantį kūrybingumą.

Koncertų ciklas vyks šeštadieniais 11 val. Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“.

Tikslų renginių kalendorių galite rasti: www.polifonija.lt

Arba socialiniame tinkle: www.facebook.com/polifonijalietuva

Šaltinis: null