Už 30 tūkst. eurų savivaldybė pirks studiją miesto gatvių vertinimui

Miesto vadovai nusprendė, kad Šiauliams reikalinga dar viena studija. Šį kartą bus aiškinamasi kelių ir gatvių būklė.

Savivaldybė pirmą kartą pirks paslaugą Šiaulių miesto gatvių būklei įvertinti, remonto prioritetams nustatyti, rekonstrukcijos sąrašui sudaryti ir darbų atlikimo technologijoms parinkti. Viešojo pirkimo būdu parinktos įmonės bus prašoma ištirti gatvių dangą, konstrukcijas, įvertinti jų būklę ir pateikti rekomendacijas, kur reikia keisti tik dangas, kur reikia atstatyti gatvės pagrindą, atlikti kapitalinį remontą.

„Iki šio turėjome remontuotinų gatvių sąrašus, tačiau kaip tos gatvės būdavo atrenkamos, neaišku. Dabar bus nustatyta ne tik gatvių būklė, bet ir jų apkrovimas, pravažumas ir įvertina, kaip atliktas remontas pagerins eismą mieste“, – spaudos konferencijoje sakė administracijos direktoriaus pavaduotojas Martynas Šiurkus.

Jis paaiškino, kad tokias studijas ateityje privalės pasidaryti visos savivaldybės, nes Kelių direkcija, skirdama lėšas gatvių remontui, jų reikalaus.

Šiaulių miesto gatvių būklės įvertinimo, prioriteto remontui, rekonstrukcijai sąraso sudarymo ir darbų atlikimo technologijų parinkimo paslauga bus perkama vykdant viešąjį pirkimą. Planuojama paslaugos suma 30 tūkst. eurų metams.
Paslaugą teiks konkursą laimėjusi įmonė sutartyje numatytomis sąlygomis. Šiuo metu yra rengiami dokumentai viešajam pirkimui vykdyti.