Pirmasis įtariamas Omikron atvejis jau fiksuotas Šiaulių apskrityje

Pagal susirgimų COVID-19 skaičių, Šiauliuose situacija yra geriausia lyginant su kitais didžiaisiais miestais. Prasta naujiena, kad statistikos kreivė, ilgą laiką slinkusi žemyn, vėl pajudėjo į viršų. Sveikatos specialistai perspėja, kad ruošiantis gražiausioms metų šventėms, derėtų vengti masinių žmonių susibūrimo vietų, didesnių renginių, atsakingiau rinktis laiką apsipirkimams. Pirmasis įtariamas Omikron atvejis jau fiksuotas Šiaulių apskrityje.

Sergamumo rodikliai Šiaulių mieste ne tik nustojo mažėti, bet jau ir ėmė vėl kilti. Šiaulių miesto savivaldybės spaudos konferencijoje pateikta informacija, kad Šiaulių užsikrėtimo rodikliai dar yra mažesni nei šalies vidurkis ir mažiausi iš visų didmiesčių.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Edita Satkevičienė informavo, kad situacija lieka įtempta ypač dėl naujos Omikron atmainos.

Šiaulių apskrityje praėjusią savaitę fiksuota14 įvežtinių COVID-19 atvejų: Vokietijos (4), Jungtinės karalystės (6), Olandijos, Italijos, Norvegijos, Danijos.

Protrūkių skaičius regione lieka panašus, šiuo metu registruoti 52 aktyvūs protrūkiai, buvo – 39. Didesnę dalį sudaro židiniai švietimo įstaigose. Šiaulių mieste registruoti 27 protrūkiai.

Užsikrėtusių vaikų procentinė dalis praėjusią savaitę augo daugiau nei įprastai, nuo 23,3 iki beveik 28 procentų visų susirgusiųjų.

„Naujai COVID-19 atmainai Omikron būdingas spartus plitimas, jis 3-5 kartais spartesnis nei Delta atmainos. Lietuvoje jau turime 5 atvejus. Šiaulių regione tiriama viena įtartina mutacija, ja susirgo Joniškio rajono gyventojas. Artėja šventinis laikotarpis, kiekvienas iš mūsų turi įvertinti riziką dalyvauti tam tikruose žmonių susibūrimuose. Matant žmonių minias parduotuvės ir renginiuose, tik laiko klausimas, kada Omikron išplis ir taps dominuojančia Lietuvoje, todėl svarbu spartinti skiepijimą sustiprinančia vakcinos doze. O jaučiant peršalimo ligos simptomus negalima eiti nei į darbą, nei į ugdymo įstaigas, nei į žmonių susibūrimo vietas“, – komentavo Edita Satkevičienė.

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje pateikė informaciją, kad gruodžio 20 d. duomenimis, ligoninėje buvo gydomi 64 COVID-19 pacientai, Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje gydomi 6 (visi su gretutinėmis ligomis; visi neskiepyti; jauniausio paciento amžius – 30 m., vyriausio – 74 m.). 4 pacientams taikoma didelės tėkmės deguonies terapija, 6 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, 5 taikoma vazopresorių terapija. Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje gydomi 3  COVID-19 liga sergantys vaikai. Per praėjusį savaitgalį dėl COVID-19 mirė 3 pacientai (49–80 m.), visi su gretutinėmis ligomis, neskiepyti.

Šiaulių miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė pranešė, kad praėjusią savaitę iš viso buvo paskiepyti 3467 šiauliečiai. Dabar iš vos yra pasiskiepiję 67,2 proc. miesto gyventojų. Sustiprinamąja doze besiskiepijančių buvo daugiausia – 2732.

Vakcinacija vykdoma visose Šiaulių miesto gydymo įstaigose, registracija skiepui telefonu 1808 arba užpildant registracijos formą koronastop.lt. puslapyje.

V. Palčiauskienė informavo, kad COVID-19 patikros punkte praėjusią savaitę atlikti 1325 tyrimai, teigiamų atsakymų dalis sudaro 18,8 procento.

„Prieš metus buvo pradėti skiepyti medikai. Stebėdami dabartinę situaciją ir tai kas buvo 2020 metų pabaigoje, matome, kad tai sunkiai palyginami dalykai. Vaikai lanko mokyklas ir būrelius, žmonės dirba, keliauja, sveikatos sistema nesugriauta, nėra nei vienos sustabdytos veiklos. Visa tai pasiekėme mūsų sąmoningumo dėka, kad laiku priėmėme sprendimus pasiskiepyti“, – kalbėjo V. Palčiauskienė.

Pasak Savivaldybės gydytojos, vien tik Galimybių paso turėjimas neapsaugo nuo užsikrėtimo, būtina žinoti savo imuniteto būklę ir sustiprinti organizmo apsaugą trečiąja doze.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija/Vitalis Lebedis

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite: