Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“ Šiauliuose – emocingi susitikimai

Į Šiaulių dailės galeriją sugrįžta kasmetinis tradicinis Prancūzų instituto Lietuvoje organizuojamas kino festivalis „Žiemos ekranai“. Prancūziškos kalbos, kultūros, gyvenimo būdo išsiilgę žiūrovai tris dienas turės galimybę mėgautis prancūziško kino švente. Vasario 8-10 dienomis žiūrovams bus pristatytas prancūziški filmai – įtraukiantys, įžūlūs, vienu metu lengvi ir sunkūs, nepaprasti ir neįprasti. Tai subtilus menas, auginantis aktyvų ir intelektualų žiūrovą, o kartu jautrų bei atvirą svajotoją, ieškantį naujų emocijų ir jaudulio.

Šįkart festivalio tema – „Susitikimai“. Ji atspindi nuolatinį renginio atsinaujinimą, dėmesį naujiems vardams ir veidams kino ekranuose, paskatą pažinti įvairų požiūrį į pasaulį. Pagrindinėje programoje – platus spektras aktualių klausimų ne tik žmogui kaip visuomenės, šeimos nariui, bet ir kaip individui, kūrėjui.

Vasario 8 d., trečiadienį, 17 val. festivalį Šiauliuose pradės komedija „Aktorių puota“ (rež. Maïwenn Le Besco). Tai filmas apie režisierę,  kuriančią dokumentinį filmą apie aktores. Ji filmuoja jas visas: garsias ir nežinomas, vaidinančias komiškus vaidmenis, intelektualiąsias ir pamirštas žiūrovų. Filmuodama viską, su ir be sutikimo, režisierė įsitraukia į žaidimą ir galop tampa šių trapių būtybių ir kartu puikių manipuliatorių grobiu. Tą pačią dieną, 19 val. žiūrovams juoko dozę dovanos komedija „Tėvas” (Rež. Alain Cavalier). Šis filmas laikomas vienu keisčiausių kada nors Kanų kino festivalyje rodytų filmų. Kaip žinia, prancūziškas humoras vienas geriausių.

Vasario 9 d., ketvirtadienį, 17 val. – filmas „2 rudenys, 3 žiemos“ (rež. Sébastien Betbeder). Sulaukęs 33-ejų Armanas nusprendžia pakeisti savo gyvenimą. Pradeda nuo bėgiojimo. Puikus startas. Amelija gyvena savo gyvenimą ir taip pat bėgioja. Pirmasis jų susitikimas panašesnis į šoką, tačiau antrasis giliai įsirėš abiems į širdį. 19 val. – neidealizuotą prancūzų gyvenimą parodys Emilie Brisavoine dokumentinė juosta „Polina ištrūksta“. Joje režisierė dvejus metus fiksuoja netipinės savo šeimos gyvenimą ir Polinos paauglišką maištą.

Penktadienį pradės animacinis seansas, skirtas ne tik jauniesiems žiūrovams, bet ir piešinių bei muzikos magija besižavintiems kino mėgėjams: nuotykingasis „Karalius ir paukštis”, vasario 10 d., 15 val.

Penktadienį, 17 val. – rež. Claude Chabrol detektyvas „Inspektorius Levardenas“. Kataliko rašytojo Raulio Monso šeimos pietūs nutrūksta, kai į duris pasibeldžia miestiečiai, reikalaujantys uždrausti rodyti šventvagišką pjesę vietos teatre. Raulis Monsas pažada tuo pasirūpinti. Spektaklis neįvyks. Praėjus šiek tiek laiko, rašytojas randamas negyvas, nuogas paplūdimyje. Bylai tirti paskiriamas inspektorius Levardenas. Na, o festivalį Šiauliuose užbaigs drama „Augustina“ (rež. Alice Winocour). Paryžius, 1885-ųjų žiema. Pitjė Salpetriere ligoninėje gydytojas profesorius Šarko tyrinėja paslaptingą ligą – isteriją. Devyniolikmetė Augustina greitai tampa jo mėgstamiausia paciente, hipnozės demonstracijų žvaigžde. Dar greičiau studijas ir tyrimus nugali geismas…

Dvyliktąjį kartą susitikime „Žiemos ekranų“ festivalyje, kuriame gausu atsitiktinumų ir kasdieniškų keistenybių, nenusakomo liūdesio ir pakvaišusio juoko. Iš kino salių išeikime kitokie – įkvėpti ir praturtėję.

 

PROGRAMA

Filmų seansai Šiaulių dailės galerijoje, Vilniaus g. 245:

VASARIO 8 d., trečiadienis

17:00 – AKTORIŲ PUOTA (Le Bal des actrices), 105 min

19:00 – TĖVAS (Pater), 105 min

 

VASARIO 9 d., ketvirtadienis

17:00 – 2 RUDENYS, 3 ŽIEMOS (2 automnes, 3 hivers), 93 min

19:00 – POLINA IŠTRŪKSTA (Pauline s‘arrache), 88 min

 

VASARIO 10 d., penktadienis

15:00 – KARALIUS IR PAUKŠTIS (Le Roi et l‘oiseau), 87 min

17:00 – INSPEKTORIUS LEVARDENAS (Inspecteur Lavardin), 100 min

19:00 – AUGUSTINA (Augustine), 102 min.

 

Bilieto kaina – 3 Eur, moksleiviams, studentams, senjorams – 2 eur.

Šaltinis: null