Šiauliuose pristatomi filmai ,,Etiudas” ir ,,Tiltai” ir susitikimas su režisiere Austėja Urbaite

Balandžio 25 d. (pirmadienį), 17 val. , Šiaulių universiteto bibliotekoje, projekto ,,Lietuviškų kino vakarų ,,Mano Tavo ekranas” seanse susitiksite su Šiaurės šalių kino forumo ,,Scanorama’2015” konkursinės programos „Naujasis Baltijos kinas“ laurete, režisiere Austėja Urbaite, kuri  ne tik parodys  savo trumpo metro vaidybinius filmus ,,Etiudas” ir ,,Tiltai”, bet ir atsakys į žiūrovų klausimus.

,,Scanoramoje” geriausiu Baltijos šalių trumpametražiu filmu pripažintas perspektyvios režisierės darbas ,,Tiltai” (2015 m., 25 min.) pasakoja apie Oliviją ir Matą, geriausius draugus nuo vaikystės, vėlų rudenį išplaukusius baidare. Jų galvose sukasi kankinančios mintys apie netrukus pasikeisiančius gyvenimus. Abu svajoja apie skirtingą, bet vienodai gražią ateitį. Tačiau prakalbę apie jausmus abu jaunuoliai priversti sugrįžti į realybę. Tai istorija apie bandymą rasti tiltą tarp žmonių ir mokymąsi gyventi čia ir dabar, nes niekada nežinai, kas laukia už kito upės vingio.

,,Sidabrinės gervės kiaušiniui” nominuoo Austėjos Urbaitės trumpo metro vaidybinio filmo ,, Etiudas” (2013 m., 20 min.) siužetas:  du aktoriai repetuoja etiudą ir atkuria tikrą savo gyvenimo įvykį. Vėlus vakaras. Vyras po darbo keliauja namo. Žmona laukia jo grįžtančio. Akistata su mirtimi, kurios niekas nesitiki meilės ir juoko kupiną akimirką. Nes kiekvienas žingsnis yra pilnas gyvenimo. Nes kiekvieną akimirką mūsų laukia pabaiga. Filmas sukurtas pagal Jono Meko apsakymą „Etiudas“.

Filmų režisierė Austėja Urbaitė gimė 1991 m. Vilniuje. 2014m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė vaizdo režisūros studijas. Režisierė sukūrė keturis trumpametražius filmus.

Projektas ,,Lietuviško kino vakarai ,,Mano Tavo ekranas” – 2015 metais Šiaulių savivaldybės apdovanotas kaip geriausias kultūrinės edukacijos projektas, pristatantis iškiliausius ir pradedančius kino kūrėjus bei jų darbus.

Trumpai apie filmus:
“Tiltai” (2015 m., 25 min.) pasakoja apie Oliviją ir Matą, geriausius draugus nuo vaikystės, vėlų rudenį išplaukusius baidare. Jų galvose sukasi kankinančios mintys apie netrukus pasikeisiančius gyvenimus. Abu svajoja apie skirtingą, bet vienodai gražią ateitį. Tačiau prakalbę apie jausmus abu jaunuoliai priversti sugrįžti į realybę. Tai istorija apie bandymą rasti tiltą tarp žmonių ir mokymąsi gyventi čia ir dabar, nes niekada nežinai, kas laukia už kito upės vingio.

“Etiudas” (2013 m., 20 min.) – du aktoriai repetuoja etiudą ir atkuria tikrą savo gyvenimo įvykį. Vėlus vakaras. Vyras po darbo keliauja namo. Žmona laukia jo grįžtančio. Akistata su mirtimi, kurios niekas nesitiki meilės ir juoko kupiną akimirką. Nes kiekvienas žingsnis yra pilnas gyvenimo. Nes kiekvieną akimirką mūsų laukia pabaiga. Filmas sukurtas pagal Jono Meko apsakymą „Etiudas“.