Naktinis reidas Šiauliuose: girti pėstieji ir nepilnametis be teisių

Šiaulių policijos pareigūnai šeštadienį naktį surengė reidą. Miesto gatvėse dirbę keturi ekipažai ypatingą dėmesį skyrė eismo saugumo užtikrinimui, greičio kontrolei ir vairuotojų blaivumui. Per naktį policijai įkliuvo vos vienas girtas vairuotojas, tačiau netrūko kitų pažeidėjų, ypač greičio mėgėjų, kurių nesutramdė išvakarėse visoje šalyje vykusi prevencinė priemonė „Greitis“.

Reidas startavo penktadienį temstant. Apie 21 valandą Rėkyvoje dirbęs ekipažas sustabdė „Renault“ markės automobilį, kuriuo važiavo 3 jaunuolių kompanija. Paaiškėjo, kad prie vairo įsitaisė teisės vairuoti neturintis 17-metis. Kompanija į Šiaulius vyko iš Radviliškio rajono nusipirkti kebabų. Šiam tikslui pasitarnavo vairuotojo tėvo neseniai įsigytas automobilis.

Miesto centre dirbusiems pareigūnams nustatyti pažeidėją padėjo automobilyje įrengtas valstybinių numerių skenavimo įrenginys. Prietaisas parodė, kad Vilniaus gatvėje užfiksuoto automobilio savininkas ko gero nėra apdraudęs transporto priemonės. Pareigūnai sustabdė vairuotoją. Paaiškėjo, kad jis neturi ne tik draudimo, bet ir techninės apžiūros bei vairuotojo pažymėjimo.

3 (1)Tilžės gatvėje prie viaduko dirbę pareigūnai vieną po kito fiksavo greičio pažeidimus. Iš pradžių policininkams įkliuvo 19-metis „Audi“ vairuotojas. Vos pernai vairuotojo pažymėjimą gavęs jaunuolis nuo viaduko lėkė 83 km/val greičiu. Vairuotojas teigė, net nepajutęs, kaip smarkiau paspaudė akseleratoriaus pedalą. Šis neapdairumas jaunuoliui kainuos brangiai. Jam teks ne tik kurį laiką apsieiti be teisių, bet ir ieškotis naujo darbo. Vaikinas teigė prarasiantis darbą, nes jame  reikalingas vairuotojo pažymėjimas.

Netrukus užfiksuotas dar vienas greičio mėgėjas. Pusamžis vyras leistiną greitį viršijo beveik 40 km/val. Paaiškėjo, kad dėl greičio viršijimo jis policijai šiemet įkliūva jau trečią kartą. Vyras net neslėpė mėgstantis greitį. Vairuoti esą tenka dažnai, todėl ir greitį karts nuo karto viršija.

Po vidurnakčio eismas tapo ne toks intensyvus, gatvėse padaugėjo taksi automobilių. Kuo daugiau klientų aptarnauti siekiantys taksistai, žinia, kartais nevengia didesnio greičio. Kone vienu metu policininkams įkliuvo du taksi vairuotojai. Greičio matuoklis parodė, kad vienas taksistas važiavo 65 km/val greičiu, kitas – 63 km/val.

Iš viso dėl greičio viršijimo pareigūnai surašė 15 protokolų.

Pareigūnams įkliuvo vienas neblaivus vairuotojas. Apie 3.40 val. Dubijos gatvėje sustabdytą automobilį „Peugeot“ vairavo neblaivus 23-ejų vaikinas. Alkoholio matuoklis parodė vidutinį girtumą – 1, 58 promilės. Vairuotojo pažymėjimo jis neteks jau antrą kartą, nes prieš 3-ejus metus jis jau buvo sustabdytas vairuojantis apsvaigęs nuo alkoholio.

Dar du asmenys turės susimokėti po 2 eurus siekiančią baudą už tai, kad ne vietoje sumanė kirsti gatvę. Linguojantys vyrai į gatvę išėjo Tilžės gatvėje ant viaduko. Nepaisydami automobilių ir netoli įsitaisiusių policininkų, girti vyrai neskubėdami sliūkino važiuojamąja dalimi. Sustabdyti pėstieji bandė aiškinti, kad dėl tokio menkniekio bausti neverta, tegul policininkai esą geriau tiria nužudymus ir kitus sunkius nusikaltimus. Vis tik išvengti atsakomybės pažeidėjams nepavyko.

Per reidą policininkai ne tik baudė, bet ir gelbėjo. Šį kartą pareigūnai pagelbėjo vairuotojai, kurią kelyje ištiko bėda – nuleido padangą. Moteris įsuko į degalinę, bet pati padangos susitvarkyti nepajėgė. Jai į pagalbą atėjo pareigūnai. Pakeitus padangą, moteris galėjo tęsti kelionę.

Šaltinis: null