Šiaulius papuoš dar bent vienas meno kūrinys už 14 tūkst. eurų

Nors kai kurie meniniai akcentai Šiauliuose kelia daug aršių diskusijų, šiemet miestą turėtų papuošti dar bent vienas naujas meno kūrinys.

Šiaulių miesto savivaldybė kartu su Šiaulių dailės galerija paskelbė meninių skulptūrinės plastikos akcentų plenerą-konkursą (NE)ATRASTI ŠIAULIAI, skirtą Šiaulių miesto viešosioms erdvėms ir 780-ajam miesto jubiliejui.

Šiemet pasirinktos dvi temos – Pirmojo Šiaulių miesto diplomuoto dailininko Gerardo Bagdonavičiaus gyvenimo ir kūrybinės atminties įprasminimas ir Šiaulių miesto istorinės atminties atspindėjimas ir įprasminimas

Konkurse gali dalyvauti autoriai, galintys parengti meninio skulptūrinės plastikos akcento sukūrimo projektą ir jį pilnai įgyvendinti medžiagoje. Meninis akcentas turi būti originalus, svarbu estetinė ir vizualinė kūrinio kokybė.

Toks konkursas Šiauliuose jau tradicinis, šiemet vyks trečią kartą. Jam skirta 14 tūkst. eurų. Ar už šią sumą pavyks pastatyti vieną akcentą, ar kelis, priklausys nuo pateiktų darbų ir jų kainos. Pernai buvo pastatyta tik viena – daug aistrų sukėlusi “Verkianti mergaitė”,  užpernai – trys, pirmas vietas laimėję kūriniai. Kur statyti meninį akcentą, turės pasiūlyti pats autorius.

Koks akcentas papuoš miestą, paaiškės birželį. Kūrinys turės būti pastatytas iki rugsėjo.

Meninių akcentų projektus vertins speciali projektų vertinimo komisija.