Pasiėmėt rastą piniginę – galite būti apkaltintas vagyste

Gruodžio 2-osios naktį ant Šiaulių teritorinės muitinės Kalvių kelio poste esančio Medicinos banko  poskyrio palangės rasta piniginė su dviejų bankų mokėjimo kortelėmis ir 200 eurų Kaliningrado gyventojui džiaugsmo nesuteikė. Apie šį radinį neinformavęs policijos ir jį pasisavinęs, vyras tapo įtariamuoju ikiteisminiame tyrime dėl vagystės.

Piniginės 50-metis jos savininkas pasigedo apie 4 val. nakties, grįžęs iš Latvijos į savo namus Kuršėnuose. Iš karto šmėstelėjo mintis, kad ją, ko gero, bus  palikęs banko poskyryje, kai, įvažiavęs į Lietuvą, pirko kelių vinjetę. Vyras įšoko į automobilį ir netrukus atsidūrė pasienyje. Deja, čia savo piniginės nerado. Nevilties prislėgtas kuršėniškis kreipėsi į policiją.  Jis nurodė, kad jam pavyko išsiaiškinti, jog po jo pirkti vinjetės prie  langelio buvo priėjęs rusas, vairavęs į Latviją vilkiką, ir nurodė svetimšalio transporto priemonės numerį.

Tyrimo ėmėsi Joniškio rajono policijos komisariato pareigūnai. Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Andrius Klimčukas operatyviai susisiekė su Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir paprašė jų pagalbos. Tos pačios dienos vakare, apie 22 val., kriminalistai sulaukė žinios iš Kybartų kontrolės punkto, kad čia sulaikytas iš Latvijos namo grįžtantis Rusijos vilkikas, vairuojamas joniškiečių ieškomo asmens. Jo apžiūros metu drabužių kišenėje buvo rasta Lietuvos piliečio piniginė, o joje – ir savininko asmens dokumentai, ir banko bei kitos kortelės, ir pinigai. 55-erių metų Kaliningrado srities gyventojas teisinosi, kad ilgos kelionės per Lietuvą metu jis nerado policijos komisariato, kad galėtų rastąją piniginę atiduoti pareigūnams. Tačiau tai nėra jo elgesį pateisinanti aplinkybė, jam inkriminuota vagystė ir dėl šios nusikalstamos veikos pareikštas įtarimas.

Labai klysta žmonės, manydami, kad radinys yra jo nuosavybė. Svetimo daikto pasisavinimas traktuojamas kaip jo vagystė.

Šiaulių AVPK informacija

Šaltinis: null