Rėkyvoje nuskendusio lėktuvo paieškos prasidės balandį

Šiaulių miesto administracijos vadovai susitiko su Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų atstovais. Apžiūrėta teritorija, kurioje pavasarį įsikurs paieškų grupė. Aptarta, kokius darbus iki to laiko turės atlikti Savivaldybė.

Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis, direktoriaus pavaduotojas Gintautas Sitnikas ir Rėkyvos seniūnė Eglė Šimkevičienė susitiko su originalios iniciatyvos autoriumi, Karinių oro pajėgų puskarininkiu Alvydu Tamošiūnu ir jo kolegomis. Visai neseniai Lietuvoje nuskambėjo idėja surasti ir iškelti 1930 metų birželio 13 dieną į Rėkyvos ežerą nukritusį lakūno Antano Kairaičio pilotuotą karo lėktuvą. Kariuomenei šioje misijoje talkins geriausi Klaipėdos universiteto mokslininkai-tyrėjai.

Ties ta vieta, kur į ežerą įsmigo tarpukario Lietuvos oro pajėgų lėktuvas, krante stovi paminklinis akmuo lakūnui A. Kairaičiui. Netoli jo, taip pat pakrantėje, pavasarį ir planuoja įsikurti povandeninės paieškų grupės stovyklavietė.

Savivaldybės vadovai su kariškiais sutarė, kad Rėkyvos seniūnija pasirūpins pakrantės sutvarkymu. Ties paminkliniu akmeniu ir paieškų vietoje numatyta iškirsti krūmynus, teritorijoje nupjauti žolę, atnaujinti paminklinę lentą, įrengti nuorodas. Įsikūrus paieškų grupei, bus pasirūpinta stovyklavietės aptvėrimu, teikiama visa kita reikalinga pagalba.

Nuskendusio lėktuvo paiešką numatoma vykdyti pirmojoje balandžio pusėje.

 

Šiaulių miesto savivaldybės informacija