AktualuSveikata

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje – modernus klausos tyrimas

Nuo sausio 1-osios gydytojas, atlikęs reikiamus klausos tyrimus, išrašys pacientui  siuntimą ir šis su siuntimu kreipsis į klausos aparatais prekiaujančią bei juos remontuojančią įmonę, su kuria Valstybinė ligonių kasa bus pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį. Gydytojai žinos šias specializuotas įmones ir informuos pacientą.

Šioje įmonėje pacientas galės nemokamai pasiimti klausos aparatą, jei jis yra bazinės kainos. Jei žmogus pageidauja kitokio aparato, norės rinktis iš kelių gamintojų ir modelių, ir išsirinks aparatą su modernesniais priedais, geresnėmis techninėmis charakteristikomis, jis galės sumokėti kainų skirtumą.

Ką reikia žinoti? Pasak D. Ozolienės, klausos aparatai kompensuojami Privalomojo sveikatos draudimo biudžeto lėšomis, tad jeigu žmogus pirks brangesnį aparatą, PVM tarifas bus taikomas tik 5 proc., o ne 21 proc. kaip yra dabar.

Atkreipti dėmesį specialistė pataria ir į tai, kad nuo šiol žmogus nebegalės pats nusipirkti klausos aparato ir vėliau kreiptis į gydytoją ir į Valstybinę ligonių kasą dėl kompensacijos.

Dabar valstybės kompensuojamą klausos aparatą galės gauti tik žmogus, draustas privalomuoju sveikatos draudimu bei turintis gydytojo otorinolaringologo klausos įvertinimą bei siuntimą. Nuo šiol  tik gydytojas sprendžia, kokia yra klausa ir kokio aparato reikia. Tai, pasak specialistės, padės išvengti daugelio nesusipratimų dėl įsigyto nekokybiško klausos įrenginio. Juolab, kad ligoninėje bus taikomas papildomas modernus klausos tyrimas, po kurio gydytojas pateiks pacientui daug tikslesnį išrašą klausos aparatui gauti.

Pagal naująją tvarką daugėja dėmesio sutrikusios klausos asmenų poreikiams. Pasak D. Ozolienės,  pakartotinį aparatą suaugęs asmuo gali gauti praėjus penkeriems metams. Vaikams iki septynerių metų – po trijų metų. Nuo 7– iki 24 erių metų, jeigu asmuo studijuoja, gauna du kompensuojamuosius klausos aparatus.

Įstaigos, kurios prekiauja ir remontuoja klausos aparatus, garantiją įrenginiui teikia dviems metams. Penkerius metus bus taikomas  nemokamas remontas toje įmonėje, kurioje pirko. Jei per tą laiką klausa pablogės, žmogus vėl gali kreiptis į gydytoją otorinolaringologą, kuris įvertins situaciją ir nuspręs, ar reiktų keisti aparatą.

„Iki šiol pacientai laukdavo klausos aparatų eilėse. Kai kurie pacientai yra laukę net dvejus metus. Dabar iškart bus taikoma kompensacija už aparatą juos pardavinėjančiose specializuotoje įstaigoje“, – teigia D. Ozolienė ir patikslina, juo nuo šiol bus vadovaujamasi 2015 metų vasaros pabaigoje patvirtina ortopedijos priemonių skirstymo ir kompensavimo tvarka, kurios galiojimo pradžia – nuo šių metų gegužės 1 dienos.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai