„Romuvos“ progimnazijoje – apie kibernetines priklausomybes

Kovo 14 ir 16 dienomis „Romuvos“ progimnazijos aktų salėje vyko pamokos – diskusijos: ,,Kibernetinės priklausomybės” (7-tų klasių mokiniams) ir „Rūkymo žala“ (6-tų klasių mokiniams). Užsiėmimus vedė Klaipėdos savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos narys, Klaipėdos narkotikų kontrolės komisijos narys, Nacionalines tabako, alkoholio kontrolės koalicijos narys, Lietuvos blaivybės draugijos ,,Baltų ainiai” Klaipėdos padalinio pirmininkas Artūras Šiukšta.

„Kibernetinės priklausomybės“ pamokų – diskusijų metu buvo aptarta, su kokiomis pasekmėmis susiduria vaikai ir jų tėvai, kurie savo pavyzdžiu įstumia vaikus į virtualų pasaulį. Aptariamos kibernetinių priklausomybių pasekmės – fizinės, prichologinės bei socialumo problemos. Kibernetinė aplinka veda vienatvės link.Mokiniai patys tai pripažino.

„Rūkymo kvailystė“ –  aktuali tema, kuri šiuolaikinio jaunimo tarpe yra naujovė ir išskirtinumo ženklas. Elektroninės cigaretės – išmanioji technologija, kuri paruošia jaunimą tabako rūkymui. Elektroninė cigaretė – vienas žingsnis iki priklausomybės. Kaip išvengti pražūtingo liūno? Kas atsakingas už klaidingai pasirinktą kelią? Virė diskusija. Mokiniai dalijosi savo mintimis, lektorius apibendrino ir paaiškėjo paprasta tiesa: kiekvienas kelią renkasi pats, bet turi jausti atsakomybę, nedaryti pasirinkdamas klaidų, dėl kurių vėliau tektų gailėtis.

Mokiniai atidžiai klausėsi lektoriaus, diskutavo. Sakėsi apie daugelį dalykų sužinoję pirmą kartą, pateikė lektoriui jiems rūpimus klausimus, į kuriuos buvo mielai ir išsamiai atsakyta. Skirstėsi po netradicinės pamokos dar diskutuodami tarpusavyje, aptardami išgirstąją medžiagą.

Informaciją parengė socialinė pedagogė Irena Abromavičienė

Šaltinis: null