Šiaulių valstybinės kolegijos studentai šventė Žemės dieną

Kasmet kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena, o nuo 1992 m. ji oficialiai įteisinta ir Lietuvoje.

Kovo 20 dieną Šiaulių valstybinėje kolegijoje skambėjo muzika, skraidė paukščiai ir drugeliai, žydėjo gėlės. Ir šioje aukštojoje mokykloje vyko renginys, skirtas Žemės dienai paminėti.

Studentai, padedami dėstytojos Jurgitos Macienės, kelias savaites ruošėsi ir intensyviai planavo, kaip paminėti Žemės dieną. Organizatoriai suko galvas rengdami užduotis, kūrė dekoracijas, stengėsi, kad renginys būtų labai įdomus ir naudingas.

Renginio dalyviai surengtuose žaidimuose galėjo pasitikrinti žinias apie mūsų planetą: geografiją, gamtą, gyvūnus. Vienas iš žaidimų buvo viktorina apie Žemę, kur kiekvienas norintis galėjo išbandyti jėgas, atsakydamas į penkis pasirinktus klausimus. Kitame žaidime buvo galima pasitikrinti pastabumą ir atidumą. Reikėjo kuo greičiau sudėlioti vieną iš pasirinktų dėlionių, kuriose buvo gamtos vaizdai. Dar vienas žaidimas, toks pat linksmas ir atraktyvus, buvo „Žemėlapis“. Europoje visos šalys mini Pasaulinę Žemės dieną, todėl ir užduotis buvo susijusi su geografijos žiniomis. Žaidimo dalyvis turėjo atpažinti, kurios šalies vėliavėlę išsitraukė, ir tą vėliavėlę prisegti tinkamoje Europos žemėlapio vietoje. Taip pat buvo galima nusifotografuoti prie specialiai šiai dienai dekoruotos fotosienos.

Pradžioje kiek nedrąsiai, vėliau Kolegijos bendruomenė įsitraukė į žaidimus. Dalyvavo ir studentai, ir dėstytojai, ir kiti darbuotojai. Visi, pasiryžę išbandyti savo žinias, buvo apdovanoti įvairiais prizais. Po šventės Kolegijoje studentai įsiliejo į Tarptautinės Žemės dienos minėjimo šurmulį mieste.