Ruošiamasi Prisikėlimo ir Saulės Laikrodžio aikščių rekonstrukcijai

Šiaulių miesto integruotų teritorijų vystymo, arba vadinamosios URBAN, programos įgyvendinimas prasidės Prisikėlimo aikštės ir Saulės Laikrodžio aikštės atnaujinimo darbais. Jau baigiama rengti ir derinti šių objektų techninė dokumentacija, tad ir rekonstrukcijos darbai gali prasidėti dar šių metų pabaigoje.

Kaip informavo l. e. p. administracijos direktorė Giedrė Mendoza Herrera, tikimasi, kad artimiausiu laiku iš ekspertų bus gauti paskutiniai Prisikėlimo aikštės techninio projekto dokumentacijos suderinimai. Per keletą savaičių tikimasi sulaukti ir statybos leidimo statyti šį objektą, tada bus galima pradėti rangos darbų konkursą. Rangos paslaugų viešojo pirkimo medžiaga jau rengiama, gavus statybą leidžiantį dokumentą, beliks ją suderinti su Centrine projektų valdymo agentūra.

Šiaulių savivaldybės administracija šiuo metu yra pateikusi dvi šios programos finansavimo paraiškas: dėl Prisikėlimo aikštės, jos jungčių ir prieigų rekonstrukcijos ir dėl Saulės Laikrodžio aikštės kapitalinio remonto.

Saulės Laikrodžio aikštei atnaujinti reikalingas statybos leidimas jau yra išduotas, įvyko ir rangos darbų konkursas. Sprendiniai suderinti ir su aikštės autoriais, belieka sulaukti, kada bus skirtos paramos lėšos.

Realūs rekonstrukcijos darbai šiemet gali prasidėti Saulės Laikrodžio aikštėje, o jei sklandžiai pavyks atlikti viešųjų pirkimų ir kitus formalumus, ir Prisikėlimo aikštėje.

Prisikėlimo aikštei sutvarkyti yra numatyta apie 6 mln. eurų suma, Saulės Laikrodžio aikštės atnaujinimas kainuos beveik 600 tūkst. eurų.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Projektų valdymo skyriaus vyr. specialistės Dainoros Dovidaitytės duomenimis, iš viso URBAN programa apima aštuonias Šiaulių centrinės dalies teritorijas. Numatomas Saulės Laikrodžio aikštės kapitalinis remontas, Prisikėlimo aikštės, jos prieigų rekonstrukcija, centrinio ir Didždvario parkų sutvarkymas, Vilniaus gatvės bulvaro ir amfiteatro rekonstrukcija, Talkšos ežero pakrantės plėtra, Aušros alėjos (nuo Žemaitės g. iki Varpo g.) viešųjų pastatų ir viešųjų erdvių sutvarkymas, Viešųjų erdvių ir gyvenamosios aplinkos gerinimas teritorijoje, besiribojančioje su Draugystės prospektu, Vytauto gatve, P. Višinskio, Dubijos gatvėmis, ir P. Višinskio gatvės viešųjų erdvių pritaikymas jaunimo poreikiams.

Be Prisikėlimo aikštės, jau yra rengiami Draugystės prospekto, Vilniaus gatvės senosios bulvaro dalies techniniai projektai, pasirašyta sutartis dėl Kaštonų alėjos projektavimo darbų. Didžioji dalis Šiaulių miesto veidą pakeisiančios URBAN programos darbų įsibėgės 2018–2019 metais.

 

Nuotr. G. Stanelis

Šaltinis: null