Sausio 13-osios ryto prieblandą sklaidė atminimo žvakelės

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. 1991 metais, būtent šią dieną, įvyko didysis lūžis kovoje už Lietuvos nepriklausomybę. Tuomet jauną Lietuvos valstybę apginti norintys žmonės rinkosi Vilniuje ir kituose didžiuosiuose miestuose. Šiauliuose jie būrėsi miesto centre, kur šiandien, praėjus 29 metams, susirinkę 27 mokyklų mokiniai iš žvakelių sudėliojo žodį LAISVĖ, taip dar kartą parodydami, kad vertybės, gintos prieš beveik trisdešimt metų, svarbios ir šiandien, o už jas kovoję žmonės – nepamiršti.

 Kovoje už laisvę nebuvo apsieita be aukų: kasmet minėdami šią dieną prisimename 14 žuvusiųjų ir šimtus sužeistųjų. Žiemiškoje prieblandoje, rankose laikydami degančias žvakeles, moksleiviai ir renginio svečiai tylos minute pagerbė jų atminimą. Po to liepsnelės iš jų delnų gulė ant žemės, viena po kitos sudarydamos paprastą bet tokį svarbų žodį – LAISVĖ. Jiems tai padaryti padėjo renginio organizatorių – Stasio Šalkauskio gimnazijos jaunieji šauliai, visą laiką stovėję garbės sargyboje. Atminties liepsnelėmis sausio 13-osios rytą pasipuošė ir čia pat esančios miesto Savivaldybės administracijos langai – darbuotojai uždegė po žvakelę, o pirmosios 15 darbo minučių buvo skirtos susikaupimui ir pagerbti tuos, kurių dėka visi esame laisvi.

Gražioje tradicinėje atminties akcijoje su Šiaulių miesto jaunimu dalyvavo ir miesto meras Artūras Visockas. Renginio metu skambėjo „Juventos“ progimnazijos ir Stasio Šalkauskio gimnazijos choristų atliekamos patriotinės dainos.

Visi miestiečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti šiandien 17 val. skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės vyksiančiame renginyje, kurio metu tylos minute ir atminimo laužais bus pagerbiamas žuvusiųjų atminimas, o Krašto apsaugos savanorių pajėgos dalysis kareiviška koše ir arbata. Čia išskirtinis dėmesys bus skiriamas parlamento gynėjams – savanoriams. Prisiminimais apie Sausio 13-osios įvykius dalysis šių įvykių liudininkas ir dalyvis šiaulietis Vaclovas Vaitiekūnaitis. Susirinkusiesiems koncertuos atlikėjas Virgis Stakėnas, dalyvaus Šiaulių universiteto gimnazijos mišrus choras „Poco“.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija