Savaitgalio renginių kalendorius – dar vienos eglutės įžiebimas, kalėdiniai koncertai ir žiemiškas žygis

PENKTADIENIS

17 val. P. Višinskio viešojoje bibliotekoje Nijolės Koskienės knygos „Špylkos ir šlepetės“ pristatymas.
Nors parašyta humoreskos žanru, tai yra labai rimta knyga apie nuolatines moters pastangas išlikti moterimi šiuolaikiniame pasaulyje, nuobodžioje kontoroje, komplikuotoje santuokoje, provincijos mieste. Veiksmas prasideda praėjusio šimtmečio pabaigoje, siaučiant ekonominei krizei, santuokinei krizei, vidutinio amžiaus krizei ir tęsiasi iki šių dienų.

17 val. prie Šiaurės Lietuvos kolegijos Eglutės įžiebimo šventė.
Šiemet Jūsų lauks teatralizuotas eglutės įžiebimas pagal Č. Dikenso knygą – Kalėdų giesmė.
Karšta arbata ir prizai!

18 val. “Laiptų galerijoje” teatralizuotas šventinis vakaras „Jau atvažiuoja šventa Kalėda“.
Programoje: Šviesos instaliacijos (Laiptų galerijos sodas), Jaunųjų menininkų kūrinių instaliacijos (Laiptų galerijos I aukštas), Valstybinio Vilniaus kvarteto ir solistės Jomantės Šležaitės koncertas (Didžioji salė), 26-osios tarptautinės kalėdinių miniatiūrų parodos „Laikuotė“ atidarymas (III a. parodų salė), Folkloro ansamblio „Salduvė“ koncertas, P.S. tikros kalėdinė eglės kvapas, žvakių šiluma, karšti gėrimai, fotosesijos ir dar daugiau.

18 val. koncertų salėje „Saulė“ koncertas „Gražiausia Šv.Kalėdų muzika“.
Išskirtinio balso tembro, jausmingas ir muzikalus dainų autorius, atlikėjas ir gitaristas R. Difartas, katu su savo žmona, atlikėja A. Difarte, koncerto metu atliks gražiausius šventinius duetus, pritariant nuostabaus grožio lietuvišku instrumentu – kanklėmis bei smuiku ir gitara. Plačiau čia.

18.30 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis „THE PERFECT MATCH arba SU NAUJAIS METAIS, IONESCO!“.
Ironiškai skambantis spektaklio pavadinimas įspėja – šiame spektaklyje galima tikėtis visko: gyvenimas, siužetas, psichologija ir pats teatras publikos akyse čia virsta į absurdišką farsą, kuriame persipina tikrovė ir iliuzija, komedija ir tragedija, moteris ir vyras, senatvė ir jaunystė. Plačiau čia.

19–21 val. skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės Dūzgės jaunimui su „Brolių renginiais“.
Renginys nemokamas.

19 val. Šiaulių arenoje Kastyčio Kerbedžio koncertas „Amžinai“.

 

ŠEŠTADIENIS

12 val. ekskursija – žygis „Šiapus ir anapus. Žiema“.
Pažintinis žygis-ekskursija po Talkšos ir Salduvės parkus šiaurietiško ėjimo mėgėjams. Sužinosite įdomių faktų ir netikėtų istorijų… Kokias istorijas slepia ežero pakrantės? Kur veda žmonių, arklių ir varlinėtojų takai? Kur Lepšių šaltiniai teka? Kur yra „tylos zona“ ir Salduvės „puntukas“? Kokias istorijas „saugo“ gražiausia parko alėja? Keliauk, pažink, pajausk kitaip!
Neturite šiaurietiškų lazdų? Nenusiminkite! Bus galima išsinuomoti lazdas žygio metu.
Šis žygis puikiai tiks ir žingeidiems vaikučiams, ir šeimoms, ir senjorams. Gidė, šiaurietiško ėjimo istruktorė Audronė Grosienė
Ekskursijos pradžia prie Talkšos ežero Lapės.

14–16 val. skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės popietė „Laukiu Kalėdų“.
Dalyvauja Kalėdų Senelis ir „Trys draugai“, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos (vad. J. Minkevičiūtė) ir Šiaulių „Juventos“ progimnazijos vokalistai. Renginys nemokamas.
* Esant blogoms oro sąlygoms, renginys neįvyks

14 valandą Šiaulių kino muziejuje (Aušros al. 15, Šiauliai) vyks neeilinis Šiaulių neprofesionalaus kino kūrėjų susitikimas. Prieš pusę amžiaus – 1968-ųjų rudenį Šiauliuose įkurtas Lietuvos kino mėgėjų sąjungos Šiaulių skyrius. Renginio metu bus rodomi archyviniai kino kadrai, prisiminimais dalinsis esami ir buvę šio kino sambūrio nariai. Prisiminti tikrai yra ką – nueitas ilgas ir gražus kūrybinis kelias. Nufilmuoti kilometrai kino juostos, daugybė bemiegių naktų praleista montuojant filmus, aplankyta daugybė kino festivalių. Sukauptas gausus kino filmų archyvas, kuriame kaip veidrodyje atsispindi miesto gyvenimas.

15 val. prie Šiaulių turizmo informacijos centro žvakučių dėlionės akcija „Įsileisk Kalėdų šviesą“.

17 val. koncertų salėje „Saulė“ jubiliejinis “el Fuego“ 10-mečio koncertas.
Vaikinai išsikėlė pagrindinį tikslą – paruošti gražią, profesionalią ir kokybišką programą publikai, vertinančiai išlavintus balsus, jausmingas melodijas ir prasmingus tekstus. Koncertuose gyvai skambės populiariausios, senos ir žinoma – naujausios dainos: ,,Miserere“ , ,,Žodžiai gyvenimui“, „Į pasaulio kraštą“ ir t.t. Plačiau čia.

18 val. Šiaulių arenoje renginys vaikams „Maša ir Lokys: žiemos nuotykiai“.
„Domino“ teatras, bendradarbiaudamas su pasaulinės šlovės pelniusio animacinio filmuko kūrėjais, režisieriumi Dainiumi Kazlausku ir scenarijaus autoriumi Šarūnu Dateniu, pristato unikalų, Lietuvoje sukurtą pasirodymą „Maša ir Lokys: žiemos nuotykiai“, kurio metu vaikų mylimi herojai varžysis įvairiose sporto rungtyse ir patirs daug nepamirštamų nuotykių. Maša, Lokys ir jų draugai vėl prabils populiariausių Lietuvos aktorių balsais, o žiūrovus žavės įspūdingais kostiumais. Plačiau čia.

18 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis „Skerdynių dievas” – šmaikšti, subtilaus humoro prisodrinta komedija, vaizduojanti gana buitišką ir daugeliui mūsų lengvai atpažįstamą situaciją. Vieną popietę susitinka dvi inteligentiškos poros aptarti tarp jų vaikų kilusias muštynes, kurių metu vienam berniukui buvo išmuštas dantis. Plačiau čia.

19 val. Šiaulių lengvosios atletikos manieže (S. Daukanto g. 25, Šiauliai) finalinis VIRUS MADA šou renginys – Tarptautinis avangardinės mados šou VIRUS‘23.

 

SEKMADIENIS

Nuo 10 val. Šiaulių arenoje Didžioji Kalėdinė mugė.

12 val. spektaklis „Kukučio kelionė“.
Tai spektaklis improvizacija. Kukutis ir jo draugai surengia žiūrovams kelionę per metų laikus. Ji transformuojasi į linksmus žaidimus, priklausomai, į kokį metų laiką patenka spektaklio herojai: vasarą jie mėgaujasi šiltos saulutės spinduliais ir gėlių kvapais, rudenį renka lietaus lašus ir taškosi balose, žiemą mėtosi puraus sniego gniūžtėmis ir lipdo Senį Besmegenį, kuris senelei ir seneliui tampa neklaužada anūkėliu ir todėl, atėjus pavasariui, ištirpsta. Plačiau čia.

18 val., koncertų salėje „Saulė“ šventinis koncertas „Jau žvaigždė patekėjo“.
Dalyvauja Šiaulių kultūros centro vokalo studija „Rokoko“ ir Šiaulių kultūros centro choreografijos studija „Aušrelė“. Renginys nemokamas.

******************************

VĖLIAU

Gruodžio 12 d. koncertų salėje „Saulė“ Legendinės Lietuviškos dainos: Martynas Kavaliauskas ir Šiaulių bigbendas.

Koncerte skambės šviesaus atminimo maestro Danieliaus Dolskio, Vytauto Kernagio, Stasio Povilaičio, Virgilijaus Noreikos, legendinių grupių „Hiperbolė“, „Nerija“ ir kitų dainos. Plačiau čia.

Nuotr. Mariaus Jackevičiaus

Šaltinis: null