Savaitgalio renginių kalendorius – Drakonų valtys, vasaros žygis, Big Band`ai, Kiemo susitikimas su M. Repšiu

PENKTADIENIS

18 val. projektas „Prie kavos” – Laiptų galerijoje.
Pristato: filosofas, rašytojas Liutauras Degėsys.
Ji – mirtinai reikalinga. Jos aromatas – prikelia naujam gyvenimui. Prie jos pasirašomi ir nutraukiami milijoniniai kontraktai, su ja gimsta literatūros bestseleriai ir amžių šlovę pelniusi muzika, prie jos pykstasi, taikosi, skiriasi, įsimyli, dėl jos nutyla ir gimsta aistros. Pasaulyje, išprotėjusiame dėl kavos, kasdien išgeriama apie 2,5 mlrd. kavos puodelių. Renginys nemokamas.

18 val. ekskursija „Muzikiniai Šiauliai“.
Gidė Marija Kaubrienė lauks prie S. Sondeckio menų gimnazijos, P. Višinskio g. 35 .

18 val. aikštėje prie Auksinio berniuko Sijonuotos vasaros sutiktuvės.
Renginio metu bus galima pasipuošti užburiančių raštų chna piešiniais, pasidažyti ryškiau lūpas.

Penktadienį ir šeštadienį Talkšos pakrantėje Tarptautinis festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2019“, kurio koncertai nemokami. Visa programa čia.

ŠEŠTADIENIS

9 val. Vasaros žygis Kurtuvėnų regioniniame parke.
Antrąjį kartą vyksiantis renginys iššūkių ištroškusiems pasiūlys net 3 skirtingus maršrutus: 10, 20 ir 30 km! Visuose maršrutuose žygeivių lauks poilsio stotelės, kuriose galėsite atsigaivinti šaltu vandeniu ir paskanauti sveikais užkandžiais. Plačiau čia.

12 val. Drakonų valčių varžybos Talkšos ežere.

16 val. Chaimo Frenkelio viloje vyks Pažaislio muzikos festivalio organizuojamas koncertas „Tango ritmu“.
Atlikėjai: kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“, Laima Šulskutė (fleita),
Rolandas Romoslauskas (altas), Sergejus Okruško (fortepijonas). Bilietus platina „Tiketa“.

17.30 val. bulvare prie Architektų g. 18C „Kiemų“ renginys. Šį kartą diskusijoje dalyvaus aktorius, knygų autorius Mariaus Repšys ir poetas, dramaturgas Mindaugas Nastaravičius. Plačiau čia.

18 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis „Duonkepio žmona“.

SEKMADIENIS

8 – 19 val. Talkšos pakrantėje prie Lapės Sekminių šventė.

10 ir 11.30 val. Šiaulių dramos teatre Interaktyvus judesio spektaklis 0-3 metų vaikams „Vandeninis nuotykis“.

13 val. Chaimo Frenkelio vilos parke vyks literatūrologės, etnologės Rūtos Vyšnios knygos „Vandenynas ir Žaliamėlė“ knygos pristatymas. Įėjimas nemokamas.

13 val. Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių kultūros namuose (Žemaitės g. 102) vyks Šiaulių kultūros centro choro „Tremtinys“
kūrybinės veiklos 30-mečiui skirtas koncertas „Kad ne auksinės vasaros…“. Gražų jubiliejų minintis kolektyvas žiūrovams žada jausmingą koncertą, kuriame gražiausiomis muzikos spalvomis atsiskleis ne tik pats jubiliatas, bet ir jo draugai, buvusių tremtinių ir politinių kalinių chorai iš Mažeikių, Radviliškio ir Šiaulių rajono.

Norintys keliauti toliau už Šiaulių, kviečiami į Smėlio skulptūrų festivalį Jelgavoje. Šeštadienį ir sekmadienį Pašto saloje vyksiančio festivalio tema „Antikinis pasaulis“. Šeštadienį lankytojai į salą bus įleidžiami nuo 10 val. Iki popietės skulptūras apžiūrinčios šeimos galės dalyvauti ir vaikams skirtose pramogose, bus demonstruojami spektakliukai, vyks žaidimai. Vakare festivalyje koncertuos viena geriausių Lietuvos poproko grupių „Colors or Bubbles“, o pasibaigus programai, vidurnaktį, visų laukia įspūdingas reginys – degančių šamoto skulptūrų pristatymas. Organizatoriai žada tikrą naktinį ugnies šou. Plačiau čia.