Broliukai kviečia į Smėlio skulptūrų festivalį Jelgavoje

Vasaros pradžia itin gausi renginių. Šį kartą Šiaulių regiono žmones į svečius kviečia broliukai iš miesto partnerio Latvijoje. Artimiausią savaitgalį Jelgavoje, Pašto saloje, vyks XIII tarptautinis smėlio skulptūrų festivalis. Renginyje bus galima sutikti ir nemažai lietuvių menininkų bei muzikantų. 

Jelgavos savivaldybės įstaigos „Kultūra“ atstovai Šiauliuose pristatė artimiausią savaitgalį Jelgavoje vyksiantį Tarptautinį smėlio skulptūrų festivalį. Pasak prodiuserio Gundaro Caunės, birželio 8–9 dienomis Pašto saloje vyksiančio festivalio tema „Antikinis pasaulis“. Šeštadienį lankytojai į salą bus įleidžiami nuo 10 val. Iki popietės skulptūras apžiūrinčios šeimos galės dalyvauti ir vaikams skirtose pramogose, bus demonstruojami spektakliukai, vyks žaidimai. Vakare festivalyje koncertuos viena geriausių Lietuvos poproko grupių „Colors or Bubbles“, o pasibaigus programai, vidurnaktį, visų laukia įspūdingas reginys – degančių šamoto skulptūrų pristatymas. Organizatoriai žada tikrą naktinį ugnies šou. Tiesa, vienos iš dviejų šamoto skulptūrų autoriai – šiauliečiai keramikai Irena ir Vilius Šliuželiai.

„Šiauliečiai menininkai pas mus šamoto skulptūras jau gamina antrą kartą. Labai džiaugiamės, kad festivalis inicijuoja tokį gražų skulptorių iš abiejų miestų bendradarbiavimą. Taigi, pirmąjį vakarą apžiūrėję skulptūras, neskubėkite namo, nes 24 valandą įvyks išdegtų skulptūrų atidengimas. Iki raudonumo įkaitę žaižaruojančios ir švytinčios skulptūros tikrai atrodo labai įspūdingai“, – kalbėjo Gundaras Caunė.

Festivalio darbus kuria skulptoriai iš 8 šalių: Latvijos, Ukrainos, Suomijos, JAV, Mongolijos, Kazachstano, Rusijos. Pagrindinę, pačią didžiausią skulptūrą buvo patikėta sukurti lietuvių menininkui Viliui Matučiui. Ji yra net 8 metrų aukščio ir 15 metrų pločio.

Festivalio komisija įvertino 51 menininko pateiktą eskizą ir atrinko 15 skulptūrų. Tarp jų – „Sfinksas“ ir „Egipto piramidė“, kiti objektai. Skulptūrų gamybai numatoma panaudoti net 1000 tonų smėlio.

Organizatoriai įspėja, kad dėl renginio specifikos į Smėlio skulptūrų parką lankytojai su naminiais gyvūnėliais nebus įleidžiami.

Bilietus verta įsigyti anksčiau, iki birželio 7 d. jie kainuos pigiau. Daugiau informacijos apie renginį: www.jelgava.lv   ir www.festivali.jelgava.lv.