Savaitgalio renginių kalendorius – Knygų mugė, “Smokie” ir humoro vakarai

PENKTADIENIS

18 val. koncertų salėje “Saulė” grupės ČILINAM humoristini šou „Linksmybių mugė“.
Tai dainų ir juoko iki ašarų „fiesta”, kurioje apjungti gražiausi lietuviški kūriniai ir aukšto lygio šmaikščios improvizacijos bei efektingos parodijos, kur atlikėjai pasirodys netikėtuose amplua. Neįprastą reginį scenoje lydės nepaprastai gera nuotaika, nes atlikėjai taip „užveda“ publiką, kad žiūro-vai negali ramiai išsėdėti savo vietose ir kartu su atlikėjais šėlsta pasirodymo metu. Tikimės, kad šis renginys paliks gražius prisiminimus apie nuostabiai praleistą laiką kartu. Plačiau čia.

18 val. Latvijos Nepriklausomybės dienai paminėti skirti renginiai. “Laiptų galerijoje” pristatoma paroda „Šiuolaikinė latvių akvarelė“. Renginio svečius sveikins svingo karalienėmis vadinamas vokalinis merginų trio „The Ditties“(Vilnius), folkloro grupė „Salduvė“. Plačiau čia.

18.30 val. Šiaulių dramos teatro mažojoje salėje Lietuvos muzikos ir teatro akademijos IV vaidybos ir režisūros kursų studentų darbas spektaklis “Pamoka”.
„Pamoka“  – spektaklis apie žmonių tarpusavio santykius bei prasilenkiančius tikslus. Apie nesusikalbėjimą ir nenorą suprasti. Apie didelę ir neišvengiamą kito žmogaus reikiamybę kiekvieno gyvenime.

20 val. Šiaulių arenoje humoro vakaras Stonkus ir Katleris: #ManTaiGeriau.

21 val. “Jonio pastogėje” grupės “Vairas” koncertas.

 

ŠEŠTADIENIS

10 – 20 val. Šiaulių knygų mugė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje.
Šios mugės ypatingi svečiai – teatro ir kino aktorius Regimantas Adomaitis, fotografijų ir knygų apie Lietuvos gamtą autorius Marius Čepulis, muzikinio projekto „Tele-bim-bam“ vadovė, vaikų dainų kompozitorė ir knygų autorė Neringa Čereškevičienė, grupės BIX siela ir lyderis Saulius Urbonavičius-Samas.
Vyks jaunųjų menininkų forumas, naujausių bibliotekos leidinių sutiktuvės, dviejų konkursų nugalėtojų apdovanojimai, skanių knygų degustacija, meno parodos atidarymas, Lietuvos kino studijos vaidybinių filmų ir bibliotekos sukurto dokumentinio filmo peržiūra, įvairios edukacinės veiklos jaunimui. Visa programa čia.

17 val. Chaimo Frenkelio viloje vyks pirmasis renginių ciklo „Menai ir dvarai” renginys – popietė su aktore Olita Dautartaite. Monospektaklis „Laimės ašara išdaigins rožę”, skirtas poetams Jonui Strielkūnui ir Bernardui Brazdžioniui atminti.

18 val. koncertų salėje “Saulė”grupės “Pikaso” koncertas.
18-ka metų gyvuojanti grupė atliks dainas ,kurias žino visi. Grupė Pikaso su jumis ir arčiau jūsų. Seniausios ir naujausios dainos tapusios hitais.

18 val. Šiaulių dramos teatro mažojoje salėje spektaklis “Visu greičiu atgal”.
Tai graudžiai komiška istorija apie dviejų seserų Anetės (60 m.) ir Bernadetės (55 m.) kelionę, ieškant prieš 25-erius metus mirusio tėvo kapo. Tikslios vietos seserys nežino – tik tiek, kad jis palaidotas kažkur prie Amjeno, Šiaurėje. Pjesės situacija tokia: mirus motinai, seserys nusprendžia „mirusiuosius sujungti“ ir motinos pelenus palaidoti šalia tėvo‚ kurį, nepaisant liūdnos šeimos irimo istorijos, mama mylėjo visą gyvenimą. Pasiėmusios kremuotos motinos palaikus, Anetė ir Bernadetė leidžiasi į netikėtumų kupinas tėvo kapavietės paieškas… Plačiau čia.

19 val. Šiaulių arenoje legendinės grupės “Smokie” koncertas.

21 val. “Jonio pastogėje” grupės „X-band“ koncertas.

 

SEKMADIENIS

12 val. Šiaulių kultūros centre spektaklis visai šeimai “Kaštonė”.
Spektaklis vaikams pagal žinomo rusų rašytojo ir dramaturgo Antono Čechovo (Антон Чехов) apsakymą „Kaštonė“ (Каштанка). 1892 metais išleista knyga daugelio literatūros kritikų pripažinta vienu talentingiausiu kūrinių apie gyvūnus vaikams. Rašytojo apsakymas – tai jautri istorija apie draugystę, talentą ir ištikimybę mielos kalytės Kaštonės akimis. Benamę ją priglaudžia cirko artistų šeima. Kaštonei puikiai sekasi triukai, ji randa ne tik naujus namus, bet ir draugus: žąsiną Ivaną, katiną Fiodorą ir kiaulę Chavronją. Jaudinantį debiuto vakarą lyg tyčia cirko pasirodymo ateina žiūrėti buvę jos šeimininkai. Kaštonei tenka skausminga dilema: likti cirke ir mėgautis atskleisto talento šlove ar grįžti pas išsiilgtą šeimą. Plačiau čia.

17.15 val. krepšinio varžybos LKL: Šiauliai – Pieno žvaigždės.

18 val. Šiaulių kultūros centre spektaklis “Duonkepio žmona”.
Nedidelio kaimelio ramybę sudrumsčia netikėtas įvykis – iš miestelio duonkepio namų su jaunu piemeniu pabėga gražuolė žmona. Nusiminęs duonkepis pasineria į melancholiją ir nustoja kepti miestelio žmonėms duoną. Kurį laiką negavę kasdieninės duonos, kaimo žmonės nusprendžia žūtbūt duonkepiui grąžinti jo žmoną. Tai gražus ir kiek romantiškas pasakojimas apie atlaidumą ir meilę, stipresnę už pyktį ir nusivylimo kerštą. Plačiau čia.