Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ryzenina/domains/siauliugidas.lt/public_html/wp-content/themes/colormag/functions.php on line 74
Savaitgalio renginių kalendorius - prancūziška dvasia, Superfiesta ir „Studijos“ koncertas - Šiaulių gidas

Savaitgalio renginių kalendorius – prancūziška dvasia, Superfiesta ir „Studijos“ koncertas

PENKTADIENIS

15 val. Radijo ir televizijos muziejuje pradeda veikti nauja paroda „Lietuviškam gramofono įrašui – per šimtą“.
Ta proga muziejuje vyks nemokama ekskursija.
Parodoje eksponuojamos seniausios šelakinės plokštelės, įspūdinga vinilinių plokštelių su lietuviškais ir kt. įrašais kolekcija, o taip pat įvairiūs įrašų atkūrimo prietaisai nuo pačių seniausių iki dabartinių. Parodos eksponatai iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus rinkinių, vertybės iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos bei Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos.

Tarptautinis festivalis „Šiaulių Monmartro Respublika 2018“.
10 – 17 val. dailininkų pleneras „Laiptų galerijos“ sode;
12 – 12.30 val. grupės „Jazzperados“ (Olandija) pasirodymas „Laiptų galerijos“ sode.
18 val. grupės „The Old Limetree Jazzperados“ (Olandija) koncertas koncertų salės „Saulė“ Vitražų salėje.
21 val. Poezijos ir muzikos naktis „Laiptų galerijos“ didžiojoje salėje. (Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorė Nomeda Bėčiūtė skaito Gintaro Gutausko eiles, Vygantas Kazlauskas (vokalas,gitara).

18 val. koncertų salėje „Saulė“ džiazo grupės „The Old Limetree Jazzperados“ iš Olandijos koncertas.
Vasaroti daug smagiau, kai skamba puiki muzika! Koncertas nemokamas.

19 val. ekskursija „Modernus pagundų miestas: Šiauliai“.
Įsivaizduokite 1939 –tųjų  Šiaulius ir miesto gatvėmis klaidžiojančius mamą ir sūnų. Jauna šeima atvyko iš kaimo į tuomet labai moderniu buvusį miestą, kuriame pilna pagundų. Vaikas pinigus išleidžia saldainiams, nori apsilankyti muziejuose, klaidžioja gatvėmis, o mama vis seka iš paskos ir stengiasi, kad vaikas nepamirštų ir į mokyklą užsukti.
Vakare, kai nurims miesto triukšmas, išeikite pasivaikščioti po miestą. Net nepajusite, kaip užplūs sentimentai apie išvaikščiotas gatves….
Maršrutas: Tilžės, Vytauto, P. Višinskio, Vilniaus, Vasario 16-osios, Aušros alėjos gatvės.
Gidė Elvyra Rickevičiūtė lauks ant koncertų salės „Saulė“ laiptų, Tilžės 140.

20 val. „Jonė pastuogėje“ koncertuoja grupė „Studija“.

 

ŠEŠTADIENIS

Tarptautinis festivalis „Šiaulių Monmartro Respublika 2018“.
11 – 13 val. dailininkų ir grupės „The Old Limetree Jazzperados“ (Olandija) akcija „Laiškas 2019 m. Monmartrui“ „Laiptų galerijos“ sode.
12 – 13 val. grupės „Jazzperados“ (Olandija) pasirodymas „Laiptų galerijos“ sode.
17 val. tarptautinio festivalio – plenero „Šiaulių Monmartro Respublika 2018“ uždarymas.
Plenere sukurtų darbų parodos pristatymas, grupės „The Old Limetree Jazzperados“ (Olandija) koncertas. Plenero dalyvių apdovanojimai. Plenero dailininkų ir grupės „Jazzperados“ fotosesija „Laiptų galerijos“ sode.
19.30 val. grupės „The Old Limetree Jazzperados“ (Olandija) koncertas su ansambliu „Jonis“ muzikiniame klube-smuklėje „Juonė pastuogė“

14.57 val. ekskursija „1939-ųjų Šiauliai: modernus pagundų miestas“.
Gidė Elvyra Rickevičiūtė lauks ant koncertų salės „Saulė” laiptų, Tilžės 140.
Ekskursijos trukmė: 1,50 val.

19 val. Talkšos ežero pakrantėje, prie Lapės, SUPERFIESTA – magiškas labirinto Lazerių ir ugnies šou.
Programoje dalyvaus: scenos grandai, grupė Rondo, charizmatiškasis Radži, TV projektų romantiškasis duetas Monika Šedžiūvienė ir Audrius Janonis, karščiausias vasaros debiutas, grupė Lietuvaičiai, seksualių ir ekstravagantiškų merginų grupė Panteros!

19.30 val. „Jonė pastuogėje“ groja ansamblis „Jonis“. Vakaro svečiai džiazo grupė „The Old Limetree Jazzperados” iš Olandijos.

 

ŠEŠTADIENĮ ir SEKMADIENĮ

14 val. Šeimos popietė Fotografijos muziejuje.
Kviečiame išbandyti edukacinį užsiėmimą „FOTOGRAMA- šešėlinio vaizdo drama“. Vaikams ir moksleiviams, atvykusiems su šeimos nariais ir artimaisiais, edukacinis užsiėmimas- nemokamas.
Užsiėmimo metu tamsioje laboratorijoje, apšviestoje raudona šviesa, gaminsime fotogramas. Fotograma – viena iš seniausių ir paprasčiausių fotografikos formų. Tai šešėlinis daikto vaizdas jautriame fotopopieriuje, gautas be fotokameros. Kūryba prasidės nuo tos akimirkos, kai Jūs iš gausybės laboratorijoje esančių daiktų pradėsite dėlioti savas kompozicijas ant šviesai jautraus popieriaus. Galite atsinešti savo daiktų ir taip fotogramą padaryti dar asmeniškesnę. Kai būsite visiškai tikri dėl kompozicijos, Jūsų kūrinys bus apšviečiamas kryptine šviesa ir vėliau ryškinamas specialiomis cheminėmis priemonėmis. Taip ir atsiras vaizdas be fotokameros! Galėsite jį ir kitiems parodyti, ir apie visa tai papasakoti.

 

SEKMADIENIS

14 val. „Jonė pastuogėje“ nemokama popietė visai šeima su linksmaisiais „Mažųjų princų“ animaciniais personažais.

 

 

Šaltinis: null