Savaitgalio renginių kalendorius – ugnies skulptūros, lygiadienio šventė ir kova su Žalgiriu

PENKTADIENIS

18 val. koncertų salėje „Saulė“ spektaklis „Testosteronas”.
ežisieriaus Olego Šapošnikovo (Oļegs Šapošņikovs) pastatytas spektaklis pasakoja apie jaunikį, kurį ką tik prie altoriaus paliko mylimoji. Visiškai sugniuždytas, vilties ir nuovokos netekęs vyras, bičiulių ir artimųjų padedamas, bando atgauti dvasinę pusiausvyrą ir išsiaiškinti, kodėl taip nutiko. Plačiau čia.

18.30 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis „Vasarvidžio nakties sapnas“.
„Vasarvidžio nakties sapnas“ tai pašėlęs visą naktį ūžiantis vakarėlis, kuriame, apsvaigę nuo stebuklingų burtų ir gyvenimo geismo žmonės žaidžia beprotišką meilę, lengva širdimi kurstydami vienas kito aistras. Čia už nieką nereikia prisiimti atsakomybės, viskas vardan kaifo, vardan beprotiško šėlsmo ir užsimiršimo. Kai fikcija tampa stipresnė už realybę, įsimylėti galima bet ką, kad ir asilą. Plačiau čia.

80 val. ekskursija „Gyvenimas šalia centro. Stoties–Povilo Višinskio gatvės“. Gidas Alfonsas Zaleskis  lauks prie kavinės „Senasis Sodžius“,  Stoties g. 3.

ŠEŠTADIENIS

12 val. Pasivaikščiojimas su istoriku dr. Dangiru Mačiuliu: „Šiauliai prieš 100 metų“. Dalyviai laukiami prie Šiaulių geležinkelio stoties (Dubijos g. 44, Šiauliai).

15 val. Turistinis, foto orientacinis žaidimas  „101 Lietuvai“. Žygio pradžia nuo Šiaulių turizmo informacijos centro (Vilniaus g. 213, Šiauliai).

17 val. Talkšos ežero pakrantėje rudens lygiadienio šventė „Baltų jungtys“.
PROGRAMA
17 val. LIETUVIŲ IR LATVIŲ FOLKLORINIAI ŠOKIAI. Akcija „Visa Lietuva šoka“
18 val. BALTIŠKOS JUNGTUVĖS. Veda Šiaulių kultūros centro apeiginio folkloro ansamblis „Rėda“
19 val. LATVIŠKA MUZIKA. Folk grupės „Jauno Janiu orkestris“ (Latvija) koncertas 
20 val. SAULĖS STULPAI. Lietuvos ir Latvijos menininkų plenero šamoto skulptūrų uždegimas
21 val. LIETUVIŠKA MUZIKA. Baltiško folkmetalo grupės „Ūkanose“ koncertas. Plačiau čia.

18.00 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis „Vasarvidžio nakties sapnas“.

SEKMADIENIS

12 val. Ekskursija-žaidimas „Istorijos kodas: 1500 X 150 X 1,5“. Ekskursijos-žaidimo dalyviai laukiami prieSukilėlių kalnelio komplekso Nepriklausomybės paminklo (Sukilėlių g., Šiauliai).

12 val. prie Šiaulių arenos bėgimas ,,Saulės mūšis – 2019“ .
Projektą sudaro sportinė ir pramoginė dalys (gatvės šokių mokykla  ,,EXTRIEM“, Jūratė ZUMBA, DJ programa ir kt.) Finale 14 val. ne tik gausūs apdovanojimai bėgimo nugalėtojams, bet ir X Faktoriaus nugalėtojų grupės “120” koncertas (15 val.).
Startas:
• 1236 m distancija – 12.00 val.
• Vaikų bėgimas (500 m) – 12.30 val.
• 10 km distancija – 13:00 val.
Visos distancijos nemokamos.

17 val. Šiaulių arenoje krepšinis – LKL: Šiauliai – Žalgiris.

19 val., Žaliūkių malūnininko sodyboje rudens lygiadienio ir baltų vienybės diena. Vakaro metu skambės žemaitiški tekstai, perpinti portugališkomis dainomis ir ritmais. Platesnė programa čia.