Savivaldybė finansuos geriausias jaunimo verslo idėjas

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos paskelbtas Jaunimo verslo idėjų finansavimo konkursas įgauna pagreitį – birželio 8-ąją projektas buvo pristatytas savivaldybės salėje susirinkusiems jauniems žmonėms, susidomėjusiems konkursu, kurio laimėtojams savivaldybė skirs  negrąžintiną finansinę paramą. Paraiškos priimamos iki 2016 m. liepos 15 d.

Konkursas – pirmą kartą

Jaunimo verslo idėjų finansavimo konkursas, skirtas asmenims nuo 18 iki 29 metų, Šiauliuose skelbiamas pirmą kartą. Todėl jį pristatydamas Šiaulių miesto savivaldybės mero pavaduotojas Domas Griškevičius kvietė jaunuolius ne tik aktyviai dalyvauti, bet ir teikti pasiūlymus dėl konkurso sąlygų tobulinimo: „Vertinkit, siūlykit, dalyvaukit. Toks konkursas skelbiamas pirmą kartą, norime paskatinti jaunus žmones imtis verslo, todėl pirmoji patirtis visiems bus kartu ir gera proga tobulinti šį sumanymą“.

Iš visų susirinkusiųjų į pristatymą septyni jauni žmonės pareiškė esą apsisprendę dalyvauti konkurse. Vadinasi, verslo idėjų konkurse konkurencija jau turėtų būti, mat savivaldybė pasirengusi finansuoti penkias geriausias idėjas.

Susitikime dalyvavę patyrę verslininkai, asocijuotų verslo struktūrų vadovai Vidmantas Japertas (Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas) ir Artūras Rupšys (Šiaulių pramonininkų konfederacijos viceprezidentas) pabrėžė, kad verslas prasideda būtent nuo geros idėjos, o jai įgyvendinti reikalingas didžiulis ryžtas ir užsispyrimas, ir, be abejo, pinigai. Verslininkai sveikino savivaldybės iniciatyvą skatinti jaunus žmones imtis verslo ir prisideda prie jo finansavimo.

Konkurso sąlyga – verslas registruotas Šiauliuose

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Ekonomikos skyriaus vyr. specialistė  Mėta Tautkuvienė, detaliai pristatydama konkurso sąlygas, pabrėžė, kad laukiama originalių, drąsių ir perspektyvių idėjų, kurios suteiks naudos ir jų autoriams, ir Šiauliams. Viena iš pagrindinių sąlygų – verslas privalo būti registruotas Šiaulių mieste. Anot M. Tautkuvienės, konkurso dalyviai turėtų atidžiai išnagrinėti konkurso sąlygas, nes kai kuriems verslams (pvz., alkoholio ar tabako gamybai ir kt.) savivaldybė subsidijų neskirs.

Konkurso metu bus atrenkama iki 5 verslo idėjų, surinkusių daugiausiai balų pagal verslo idėjos vertinimo kriterijus. Nugalėtojai pretenduoja į finansinę verslo idėjos įgyvendinimo paramą. Pirmiausia, penkiems nugalėtojams bus skirtos premijos nuo 2500 iki 500 Eur. Taip pat numatytos subsidijos verslo idėjai įgyvendinti: pirmos vietos laimėtojas pretenduoja į 5 000 Eur subsidiją, kitos keturios vietos atitinkamai po tūkstantį eurų mažiau: 4000, 3000, 2000, 1000. Vadinasi, konkurso nugalėtojas savo verslui vystyti gali gauti 7500 eurų. Tiesa, savivaldybė įsipareigoja subsidijuoti 50 proc. patirtų išlaidų, tai reiškia, kad antra tiek privalės investuoti pat jaunasis verslininkas. Be šios paramos taip pat numatyta padengti dalį įmonės ar individualios veiklos registravimo, dalyvavimo parodoje ir darbuotojų mokymų išlaidų.

Kas gali dalyvauti

Jaunimo verslo idėjų finansavimo konkursas skirtas asmenims iki 29 metų amžiaus. Konkursui paraiškas teikti gali fiziniai asmenys, ketinantys įsteigti labai mažą įmonę arba pradėti individualią veiklą pagal pažymą Šiaulių mieste arba jau vykdantys individualią veiklą, konkurso dalyviu taip pat gali būti labai mažos įmonės (įmonės, kuriose dirba mažiau kaip 10 darbuotojų, metinės pajamos neviršija 2 mln. Eurų, įmonės balanse nurodyto turto vertė neviršija 1,5 mln. Eurų), veikiančios ne ilgiau kaip 1 metai iki paraiškos pateikimo. Konkurso laimėtojas per 30 d. nuo viešo laimėtojų paskelbimo įsipareigoja įsteigti įmonę, kurios pagrindinė veikla registruota Šiaulių mieste arba įregistruoti individualią veiklą Šiaulių mieste ir pasirašyti Verslo idėjos įgyvendinimo rėmimo sutartį.

Kokie verslo idėjos vertinamo kriterijai? Idėjos bus vertinamos atsižvelgiant į planuojamą įkurti naujų darbo vietų skaičių; idėjos įgyvendinimo realistiškumą; idėjos atitikimą rinkos poreikiams ir potencialui; būsimo verslo, produkto išskirtinumą ir konkurencingumą; verslo projekto pelningumo prognozes, verslo plano išsamumą, pagrįstumą.

Kada ir kam teikti paraiškas

Paraiškos priimamos iki 2016 m. liepos 15 d. 17.00 val. el. paštu: versloideja@siauliai.lt arba Šiaulių miesto savivaldybės priimamajame, Vasario 16-osios g. 62, Šiauliai, 6-ajame langelyje.

Numatyti šie Jaunimo verslo idėjų finansavimo konkurso įgyvendinimo etapai: liepos 15–25 d. – verslo idėjos vertinimas ir atranka, liepos 26–31 d. – atrinktų verslo idėjų paskelbimas,  rugpjūčio 1–31 d. – sutarčių su nugalėtojais pasirašymas ir premijų už I–V vietą išmokėjimas.

„Esame šio projekto partneriai, sieksime pakviesti dalyvauti konkurse kuo daugiau jaunų žmonių. Turime sukaupę nemažą darbo su jaunais žmonėmis patirtį, konsultuojame juos, mokome, o Šiaulių verslo inkubatoriuje įsikūrusios įmonės yra puikus sėkmingo verslo pavyzdys“, – sako Šiaulių verslo inkubatoriaus vadovas Alius Valys.

Išsamesnė informacija apie konkursą selbiama www.siauliai.lt; www.svi.lt ir Šiaulių miesto savivaldybės bei Šiaulių verslo inkubatoriaus Facebook paskyrose.

Šaltinis: null