Savivaldybė klaus šiauliečių dėl karių palaikų perlaidojimo

Kitą savaitę numatyta pradėti šiauliečių apklausą dėl Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaikų perlaidojimo iš teritorijos, esančios Šiaulių miesto centre šalia Šiaulių katedros. Apklausa turėtų trukti iki kitų metų vasario pradžios.

Klausimas turėtų būti sprendžiamas šalies mastu

Šiaulių meras Artūras Visockas teigia, kad šis klausimas turėtų būti sprendžiamas šalies mastu, nes iki šiol dar nėra parengta jokia tvarka, kuri aiškintų, kaip savivaldybėms tvarkytis su okupacinės kariuomenės karių palaikų perkėlimu.

„Akivaizdu, kad reikia sukurti bendrą poziciją šalies mastu, nes klausimas yra tikrai rimtas. Tvarka paruošta tik tuo atveju, kai kalba eina apie rezistencijos kovų aukų perkėlimą, tačiau ji negalioja okupacinės kariuomenės kariams“, – į problemą dėmesį atkreipė meras A. Visockas.

Į šią problemą atsižvelgti meras siūlo ir atsakingoms institucijoms. Savivaldybė parengė raštą, skirtą Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui bei Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos teritoriniams skyriams.

„Keičiant teisinį reglamentavimą, atsižvelgiant į tai, kad 28-iose savivaldybėse yra 69 Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietos, būtina suplanuoti ir numatyti 2024 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos biudžete lėšas tikslinei dotacijai, t. y. finansuoti palaikų perkėlimą“, – teigiama parengtame kreipimosi rašte.

Į apklausą įtraukiami miesto gyventojai

Meras Artūras Visockas pranešė ir apie apklausą miesto gyventojams, kurioje šiauliečiai galės išreikšti savo nuomonę ir požiūrį į Sovietų Sąjungos karių palaikų perlaidojimą.

„Jau esu pasirašęs potvarkį dėl apklausos, kuri vyks tris mėnesius. Jei savo nuomonę išreikš 10 ar daugiau procentų balsavimo teisę turinčių miesto gyventojų, Šiaulių taryba remsis ja ir priims atitinkamą sprendimą“, – pranešė A. Visockas.

Šiaulių miesto gyventojų apklausa vyks nuo 2023 m. lapkričio 6 d. iki 2024 m. vasario 6 d. Šiauliečiai apklausoje galės dalyvauti tiek elektroninėmis balsavimo priemonėmis, tiek fizinėse balsavimo vietose: Šiaulių miesto savivaldybėje ar seniūnijose.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite: