Savivaldybė skelbia karą apleistiems automobiliams Šiaulių kiemuose

Šiaulių miesto savivaldybė imsis tvarkyti šeimininkų neturinčius automobilius. Apleistų transporto priemonių, ko gero, yra kiekviename mikrorajone. Seniai nevažiuojantys, kartais ir be valstybinių numerių ar vandalų nuniokoti automobiliai užima vietas, kurių taip trūksta. Savivaldybė nuolat sulaukdavo aplink gyvenančių šiauliečių nusiskundimų.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis pristatė naujai parengtą Neeksploatuojamų transporto priemonių identifikavimo, pripažinimo bešeimininkiu turtu, realizavimo ir utilizavimo procedūrų vykdymo tvarkos aprašą. Pasak administracijos vadovo, šis naujas dokumentas padės sutvarkant įvairiausiose miesto vietose paliktus ir pamirštus automobilius.

„Tik pirminiais duomenimis, tokių, galimai bešeimininkių transporto priemonių esame užfiksavę per 10, neabejotina, kad jų mieste yra bent keletą kartų daugiau. Kviečiame gyventojus informuoti Savivaldybę apie tokius atvejus trumpuoju numeriu 1863 arba interneto platformoje tvarkaumiesta.lt.  Gavę pranešimus iš šiauliečių, galėsime pradėti automobilių pripažinimo bešeimininkiu turtu procedūrą ir galėsime teisiškai išspręsti šią problemą“, – komentavo A. Bartulis.

Gyventojai, teikdami informaciją, būtinai turėtų nurodyti tikslų automobilio stovėjimo adresą, pridėti bent vieną nuotrauką, kur aiškiai matosi transporto priemonės valstybinis numeris.

Pasak administracijos vadovo, bendrojo naudojimo vietose stovintys apleisti automobiliai turėtų atitikti nenaudojamo turto požymius: transporto priemonė akivaizdžiai ilgą laiką nepajudinta iš jos stovėjimo vietos (įvairių komunalinių ir bioskaidžiųjų atliekų sankaupos aplink transporto priemonę ir po ja, matomi pažeidimai po eismo įvykio, padangos be oro, vandalizmo požymiai, pelėsis ir kt.).

Jei Savivaldybės atstovams pradėjus tikrinti pranešimą paaiškės, kad negalioja transporto priemonės privalomoji techninė apžiūra, transporto priemonės civilinės atsakomybės privalomasis draudimas ar transporto priemonė yra neregistruota teisės aktų nustatyta tvarka, bus pradėta administracinio nusižengimo teisena. Ant transporto priemonės gerai matomoje vietoje bus paliekamas informacinis pranešimas ir ieškoma savininko. Jei per 10 dienų rasti savininką pavyks, jis bus įpareigotas susitvarkyti savo turtą, jei ne, bus pradėta automobilių pripažinimo bešeimininkiu turtu procedūra. Po nustatyto termino Savivaldybė kreipsis į teismą ir prašys perimti apleistus automobilius savo žinion, o jau tada parduos aukcione arba atiduos utilizuoti.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija