Naujame „Šiauliai gyvai“ klipe – nostalgija tėvų namams

„Ten kvepia pienu, duona ir medum”, – grodami gitaromis nostalgiškai apie tėvų namus dainuoja Algimantas Butnorius ir Gintaras Kiura. Atlikėjai paprastus, bet svarbius gyvenimo dalykus apdainavo prieš „Šiauliai gyvai“ kamerą, rezultatas – vienu ypu nufilmuotas muzikinis vaizdo klipas.

Atlikėjus muzika lydi nuo mažų dienų – anksti susidomėję šia meno rūšimi, šiauliečiai iki šiol savo gyvenimus sieja su daina. Abu vyrai dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose, rengia pasirodymus su kitais muzikantais bei atlikėjais.
A. Butnorius 25-erius metus grojo trombonu orkestre, yra išleidęs du muzikos albumus, jo dainos skamba Lietuvos radijo stotyse, o pasirodymus scenoje galėjo išvysti ne tik įvairių Lietuvos miestų gyventojai, bet ir užsienio lietuviai. „Muzika yra mano viso gyvenimo kelias“, – su šypsena teiga A. Butnorius, šiuo metu aktyviai koncertuojantis kavinėse ir klubuose.
G. Kiura atlieka dainas bei kuria joms muziką. Nors kurį laiką jo muzikinė veikla buvo nutrūkusi, vyras grįžo į šią sritį ir dabar dirba tai, apie ką svajojo. „Organizuoju vaikų grupės veiklą, ruošiame pasirodymus, koncertuojame“, – atskleidžia G. Kiura. Atlikėjas pastebi, kad gyvenime muzika jį vis atrasdavo – net išvykus į Švediją jis tapo grupės nariu ten.
Pakviesti į „Šiauliai gyvai“ avantiūrą – gyvai nufilmuoti dainos vaizdo klipą – atlikėjai nepabūgo, čiupo savo gitaras ir skonio studijoje „2meniu“ atliko dainą „Tėvų namai“. Ne vienerius metus pažįstami draugai pasirinko sielai artimą kūrinį, spinduliuojantį šiluma ir nukeliantį klausytoją į jaunas dienas. „Daina „Tėvų namai“ turi bardiškumo, yra tarp baladės ir dainuojamosios poezijos”, – apibūdina A. Butnorius.
Dainos muzikos autorius G. Kiura atskleidžia, kad šis kūrinys nėra naujas, o sukurtas seniau, tad subrandintas ir patikrintas. Paklaustas iš kur semiasi įkvėpimo, atlikėjas juokauja, kad kažas viduje padiktuoja melodiją, o atitinkama nuotaika dažnai aplanko kūrybinio proceso metu, pavyzdžiui, per repeticijas. Dainos žodžių autorius – Vidas Tarasevičius.
Nors muzikantams gyvas atlikimas yra pažįstamas, ankščiau neteko filmuoti klipo, kuris nėra montuojamas ir apsiriboja gyvu filmavimu. „Jeigu kas nors iš komandos suklumpa – tenka kartoti iš naujo“, – vienintelį keblumą įvardija A. Butnorius, pokalbio metu pabrėžęs, kad savo atliekamai programai kelia aukštus kokybės reikalavimus.