Šeštadienį – Žydų kultūrai ir paveldui skirti renginiai

Šeštadienį, Šiaulių „Aušros“ muziejuje vyks materialaus ir dvasinio žydų kultūros paveldo aktualizavimui skirti renginiai. Mieste bus vedamos žydų istoriją ir kultūros paveldą Šiauliuose pristatančios ekskursijos, o Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) pristatoma žydų kalbų tradicijas perteikianti koncertinė-edukacinė programa.

Žydų kultūros paveldo aktualizavimui skirti renginiai Šiaulių „Aušros“ muziejuje organizuojami kasmet. Tradiciškai, kaip ir visoje Europoje, jie rengiami pirmąjį rugsėjo mėnesio savaitgalį ir dažnai sutampa su pirmąjį rugsėjo sekmadienį minima Europos žydų kultūros diena.

Žydų paveldo objektus Šiauliuose pristatančiu maršrutu siekiama prisidėti prie žydų kultūros paveldo kelio Lietuvoje kūrimo ir sklaidos. Ekskursijų po Šiaulių senamiestį dalyviai, vedami gido, aplankys keliolika su žydų istorija susijusių pastatų ir vietų, kelionę pradėdami Chaimo Frenkelio viloje. Numatoma ekskursijų pradžia – 12 val. Visi norintys dalyvauti kviečiami iki 2016 m. rugsėjo 2 d. registruotis telefonu (8 41) 52 43 92.

Maršrutas bus prieinamas ir pasibaigus minėtiems renginiams. Kiekvienas į savo išmaniuosius telefonus ar planšetinius kompiuterius parsisiuntęs „IZItravel“ programėlę gaus maršruto „Žydų paveldo objektai Šiauliuose“ žemėlapį, informaciją apie objektus, jų istorinius vaizdus ir galės savarankiškai pažinti žydų istorijai Šiauliuose svarbius objektus. Maršrutas parengtas lietuvių ir anglų kalbomis.

16 val. Chaimo Frenkelio viloje bus pristatoma koncertinė-edukacinė programa, skirta šių metų Europos žydų kultūros dienos temai – „Žydų kalbos“. Renginyje Vilniaus Jidiš instituto darbuotoja, VDU docentė dr. Jolanta Mickutė skaitys pranešimą „Kodėl žydai kalbėjo „žydiškai“ ir ne kitaip XX a. Rytų Europoje?“ Vakarą vainikuos operos solisto Rafailo Karpio ir Dariaus Mažinto (fortepijonas) koncertinė programa „Laiškai iš praeities“, kurios metu renginio dalyviai turės unikalią galimybę išgirsti aranžuotas žydų dainas jidiš kalba.

Renginius Šiaulių „Aušros“ muziejuje iš dalies finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

Informaciją apie renginį teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Istorijos skyriaus muziejininkė Jūratė Žulpaitė, tel. (8 41) 52 43 92.