Šiauliečiai ir vėl pirmi tarptautinėse „Preilu robotikos čempionato 2018“ varžybose Latvijoje

2018 m. sausio 27 d. septyniolika šiauliečių – robotikos entuziastų – vyko į tarptautines „Preilu robotikos čempionatas 2018“ Latvijoje varžybas. Šiauliečių komandą sudarė Šiaulių robotikos klubo, „Saulėtekio“ ir J. Janonio gimnazijų, Jaunųjų technikų centro bei Šiaulių universiteto nariai.

Kaip jau įprasta vykstant į tokio pobūdžio varžybas, ankstų šeštadienio rytą robotų kūrėjai išvyko Preilu miesto link. Bevažiuojant lietų pakeitė sniegas ir šiek tiek vėluodami šiauliečiai pasiekė varžybų vietą. Įsikūrę robotus nunešė į techninę apžiūrą ir laukė startų. Norisi paminėti, kad Latvijoje varžybos labiau orientuotos į jaunimą, nes suaugę ir moksleiviai dalyvauja atskirose įskaitose. Šiauliečiai dalyvavo keturiose rungtyse: „Linijos sekimo“, „Mini sumo“,  „Folkrace“ ir „Lego sumo“.

Kaip visada puikiai sekėsi Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos ir robotikos klubo atstovams. „Linijos sekimo“ rungtyje moksleivių grupėje pirmąją ir antrąją vietas iškovojo Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos ugdytinis Mantas Valentas, trečiąją – J. Janonio gimnazijos ugdytinis Deimantas Norvilis. Profesionalų „Linijos sekimo“ rungtyje visas prizines vietas  išsidalino Šiaulių robotikos klubo nariai: pirmoji vieta atiteko Nerijui Ramanauskui, antroji – Ričardui Gečui, trečioji – Aisčiui Gustui.

Moksleivių įskaitoje „Mini sumo“ ir „Lego sumo“ rungtyse keliems Jaunųjų technikų centro ir J. Janonio gimnazijos mokiniams pavyko neblogai pasirodyti grupės kovose ir patekti į finalinį etapą, bet prizines vietas šį kartą iškovojo Latvijos moksleiviai.

Kur kas sėkmingiau susiklostė „Mini sumo“ finalinis etapas suaugusiųjų įskaitoje. Šį kartą pirmą vietą iškovojo Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos ir Jaunųjų technikų centro mokytojas Renatas Montvilas, finalinėse kovose nugalėjęs Aleksandro Tikacovo (Latvija) robotus, kurie praktiškai nenugalimi ir jau keletą metų iš eilės laimi aukščiausias vietas Europos bei pasaulio robotų varžybose.

„Folkrace“ rungties šiauliečių robotai pradėti konstruoti tik šiemet ir po truputį greitėja, bet dar trūksta greičio ir koordinacijos, todėl Šiaulių robotikos mėgėjams dar reikės išspręsti ne vieną technikos uždavinį.

Sveikiname nugalėtojus, didžiuojamės jų pergalėmis ir linkime savo laimėjimais ir toliau garsinti Šiaulių miesto vardą.

Šiaulių robotikos klubo prezidentė Jūratė Kaščiuškienė

Šaltinis: null