Šiauliečiai susivienijo prieš duobes gatvėse

Visą mėnesį kvietėme aktyviai dalyvauti akcijoje „Gatvės be duobių“. Akivaizdu, kad ši tema šiauliečiams tikras galvos skausmas, mat socialiniuose tinkluose vos prakalbus apie gatves, iškart įsiplieskia diskusijos su konkrečiais pavyzdžiais – kur dešimtmečiais netvarkomi pravažiavimai, kokiu šaligatviu su vežimėliu nepravažiuosi ir kuri dviračių tako atkarpa pati blogiausia. Kai kurie netgi piktinosi, kad Šiaulių gatvės jau pralenkė ir Kauną, garsėjusį prastais keliais.

Kiemai ir gatvės tarp daugiabučių

Itin daug pastebėjimų sulaukta, dėl duobėtų kiemų ir pravažiuojamų gatvių tarp jų.

duobe kieme
Gumbinės g. 114

Rolandas rašo: Gumbinės g. 114. Pažiūrėkite koks mūsų kiemas. Tiksliau išvažiavimas iš kiemo (į Gumbinės gatvę). Noriu pasakyti, kad čia važiuoja tiek asmeniniai automobiliai, tiek spec. transportas. Iš Medelyno gatvės įvažiavę ties Gumbinės g. 110, išvažiuoja pro Gumbinės g. 114 namo galą. Kai tiesė gatvę iki Vytauto g. duobės dar buvo užpiltos, tačiau jau praėjo kokie 3 metai. Gal savivaldybė sutvarkys vieną kartą, o tai atsibodo laužyti mašinas.

Jurga rašo: Siunčiu foto pravažiuojamo kiemo duobių Lyros g 8, 10, 12, 14 namų kieme.
Lopyta jau „šimtą“ kartų. Paskutinį kartą stebėjau pro langą kaip per lietų atvažiavo ir į balas pripylę asfalto gruzdo, truputi palygino ir išvažiavo…

Pagrindinės gatvės

Apie pagrindines miesto gatves gyventojų nuomonė itin vieninga – kai kurios tokios prastos būklės, kad netgi pavojinga važiuoti, mat tenka stebėti ne bendrą eismo situaciją, o dairytis į duobes.

Paulius Ivanovas: Man tik įdomu kada Šiaulių savivaldybės planuose bus Tilžės gatvės rekonstrukcija, bent jau tas ruožas nuo Aušros alėjos iki Vytauto gatvės, nes ten važiuojant net Bačiūnų nebereikia – legalus slalomas gatvėje.

saligatvis duobe

Šaligatviai

 

Nors dažniausiai nepasitenkinimą bloga kelių danga reiškia vairuotojai, sulaukta nemažai ir pėsčiųjų kreipimųsi padėti. Gyventojai rašė, kad sunku ir suskaičiuoti, kiek Šiauliuose šaligatvių su ištrupėjusiomis plytelėmis, be nuvažiavimų vežimėliams ir kitomis problemomis.

Greta rašo: Gatvės baisios, bet ar jūs matėt kokie šaligatviai? kai turi mažu vaikų ir tenka su vežimais

Šaligatvis tarp Lyros g 8 ir 10 namų
Šaligatvis tarp Lyros g 8 ir 10 namų

pasivaikščiot, tada supranti, kad vežimais gali važiuot tik suremontuota bulvaro atkarpa….

Arnė rašo: Katastrofiška 20-30 m šaligatvio atkarpa Vytauto – Draugystės g. sankryžoje, priešais Kubo parduotuvę.

Jurga rašo: Kita foto tarp Lyros g. 8 ir 10 namų, šalia darželio „Dainelė“ tranzitinis pėsčiųjų (nors panašiau į alpinistų :D) takelis kuriuo kas diena praeina šimtai vaikų ir suaugusiųjų į stotelę, darželį, mokyklą, parką ir t.t. Ugdomasis takelis – vysto pastabumą, koordinaciją, lygsvarą, šoklumą ir t.t

 

dviraciu takas
Dvaro g. dviračių ir pėsčiųjų takas nuo Lukšio g. iki TEO

 Dviračių takai

 

Nors Šiauliai save mėgsta pristatyti, kaip Dviračių miestą, tačiau kai kurios dviračių takų atkarpos dviračių transporto priemonių vairuotojus varo į neviltį.

Skaitytojas rašo: ar patikėtumėte, jei pasakyčiau jog šį taką prieš kelias dienas remontavo Šiaulių plento darbuotojai, tiksliau ne patį taką, o stačius bortelių nuvažiavimus skirtus dviračiams (ir tai ne visus). Kyla logiškas klausimas kam buvo sutvarkyti nuvažiavimai jei vis tiek tuo taku su dviračiu važiuoti neįmanoma. Čia net eiti sudėtinga, nes kojas gali issilaužyti, o ką jau kalbėti apie važiavimą dviračiu. Absurdas, o ne dviračių ir pėsčiųjų takas. Tai tik vienos pusės tako nuotraukos, kitos pusės būklė analogiška.

Rezultatai

Draudimo kompanijos patvirtino, kad besikreipiančių dėl patiriamų nuostolių automobiliui įvažiavus į duobę kasmet vis daugiau. Šiauliečių patiriami nuostoliai didesni nei vidutiniai lyginant su visos Lietuvos – maždaug 640 eurų. Daugiau apie tai čia – https://siauliugidas.lt/duobes/

Kaip matyti iš akcijos rezultatų, daugelis šiauliečių mano, kad gatvės ir šaligatviai mūsų mieste didelė ir apleista problema, tad miesto vadovams galbūt būtų pravartu pasivaikštinėti ne tik pagrindinėmis gatvėmis ir šiek tiek pasižvalgyti, kaip atrodo gyvenamųjų rajonų gatvės.

Vienas iš variantų galėtų būti konkretus planas, kuriame būtų numatyta per kiek laiko ir už kiek lėšų turėtų būti tvarkomos konkretūs keliai ar šaligatviai. Šiauliečiai matytų valdžios pastangas ir žinotų, kada situacija pagerės.

Daugiau akcijos nuotraukų ir komentarų čia.

Visą šią gyventojų pateiktą informacija Šiaulių gidas perduos Šiaulių miesto savivaldybei ir Tarybos nariams, o jų atsakymus taip pat paviešinsime.