Šiauliečių patiriami nuostoliai įvažiavus į duobę – maždaug 640 eurų

Atėjus pavasariui į automobilius sėdusius vairuotojus kaip ir kasmet vis dažniau pasitinka ne tik maloniai šildanti saulė, bet ir eismo dalyvių erzinti nepaliaujanti problema – duobės Lietuvos keliuose.

 20160407_153738 (1)„Lietuvos draudimo“ duomenimis, šiais metais dėl automobiliu „pagautos duobės“ į jų kompaniją kreipėsi 40 proc. daugiau vairuotojų nei per atitinkamą laikotarpį pernai. Ypač duobių žalos išaugo vasario ir kovo mėnesiais, kai po sausio šalčių nutirpus sniegui, keliuose atsivėrė duobės. Iš viso nuo metų pradžios bendrovė užregistravo daugiau nei 200 klientų pranešimų apie duobes.

BTA duomenimis, kovą–birželį tikimybė automobiliui įvažiuoti į kelio duobę išauga 2,5 karto, o bendrovė per vieną šio laikotarpio mėnesį paprastai užregistruoja iki 180 su duobėmis susijusių įvykių.

„ERGO Insurance“ daugiausiai besikreipiančiųjų sulaukia iš didžiųjų šalies miestų, tarp jų ir Šiaulių. „Visų dėl duobių keliuose po žiemos patirtų nuostolių mastas turėtų paaiškėti kiek vėliau, nes gerėjant orams, o kartu ir eismo sąlygoms, į gatves išvažiuoja vis daugiau vairuotojų. Be to, ir defektų keliuose dėl permainingų orų padaugėja pavasariui jau įsibėgėjus. Dėl palankių oro sąlygų vairuotojai leidžia sau važiuoti daug didesniu greičiu, todėl žalos įvažiavus į duobę būna didesnės nei judant lėtai“ – teigia draudimo bendrovės Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovas Raimondas Bieliauskas.

20160408_075537„Lietuvos draudimo“ duomenimis Šiauliuose žalų, kai automobilis įvažiuoja į duobę, fiksuojama mažiausiai iš didžiųjų miestų, tačiau vidutinė šiauliečių patiriama žala didesnė nei vidurkis ir siekia 640 eurų. Vidutinė išmoka dėl duobės per šiuos metus yra apie 515 eurų, apie 18 proc. didesnė nei per analogišką periodą pernai.

„Vidutinei žalai didelę įtaką turi didžiausius nuostolius sukėlę įvykiai – štai Šiauliuose šiemet didžiausius nuostolius (1200 eurų) atlyginame vairuotojui, kuris įvažiavęs į duobę sugadino važiuoklę, abu slenksčius“ – teigė Artūras Juodeikis, „Lietuvos draudimo, žalų departamento direktorius.

Didžiausia rizika apgadinti automobilį įvažiavus į duobę kyla lietingomis dienomis, kai besiveriančios duobės užtvindomos vandeniu ir pastebėti jas tampa sudėtinga.

Iki šiol žalos dėl duobių buvo atlyginamos klientams, kurie yra apsidraudę kasko draudimu. Šiuo metu rinkoje kai kurios draudimo bendrovės visiems klientams, kurie įsigyja privalomąjį draudimą, suteikia ir draudimą nuo duobių. Kasko draudimu apsidraudusiems vairuotojams apgadinus automobilį dėl duobės kelyje draudikai rekomenduoja iškviesti policijos pareigūnus, kad šie užregistruotų eismo įvykį.