AktualuSportas

Šiaulietės atradimas – orientavimosi sportas ir pirmas medalis Lietuvos čempionate

Rasti mėgiamą veiklą ar patinkančią sporto šaką – niekada nevėlu! Tai gali patvirtinti šiaulietė Vaiva Pėstininkė, kuri prieš pora metų susidomėjusi orientavimosi sportu, šiemet Lietuvos čempionate jau lipo ant prizininkų pakylos.

Vaiva nuo vaikystės mėgo aktyvią veiklą ir sportas ją lydi visą gyvenimą. 7 metus lankė plaukimo treniruotes, vėliau dziudo, lengvoji atletika, krepšinis ir fitnesas: „judėjimas garantuoja ne tik stiprų kūną, bet pirmiausia – gerą nuotaiką, šypseną, optimitiškesnį žvilgsnį į pasaulį ir bendraminčius šalia“.

Dviejų vaikų mama gyvenime – profesionali karė, tarnaujanti Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje. Net ir čia jos aistra sportui neliko nepastebėta. „Yra unikali karinių oro pajėgų sporto šaka – aeronautikos penkiakovė, kurią nusprendžiau išmėginti ir man labai patiko. Aeronautikos penkiakovė susideda iš įvairių sporto šakų: plaukimas su kliūtimis, šaudymas, fechtavimas, kamuolio varymosi rungtis, kliūčių ruožo rungtis ir sportinis orientavimasis. Kai kurios sporto šakos buvo nauja patirtis, todėl teko išmokti ir tam treniruotis”.

Šiauliuose gana populiari orientavimosi sporto šaka Vaivą sudomino prieš pora metų. „Man tai pasirodė labai sudėtinga sporto sritis, bet tuo pačiu ir labai įdomi. Susipažinau su šio sporto treneriu Kevinu Olišauskiu, kuris pasiūlė prisijungti prie orientavimosi sporto entuziastų ir papildomai sekmadieniais pasitreniruoti.“

Moteris pripažįsta, kad pradžia buvo tikrai sudėtinga. Nors turi daug patirties sporte, o žemėlapiai ne naujiena darbe, treniruotėse teko paplušėti: „tik pradėjusi daugiau bėgioti miške su žemėlapiu ir padedant keletui tuo užsiimančiu žmonių, pradėjau daugiau suprasti, kaip reikia teisingai orientuotis ir dariau vis mažiau klaidų. Po metų Šiaulių orientavimosi sporto klubas „Sakas” pakvietė mane tapti klubo nare.”

Su klubu Vaiva pradėjo dalyvauti varžybose, o pirmąjį medalį šiemet laimėjo Lietuvos orientavimosi čempionate labai ilgoje trasoje. „Dalyvauti paragino treneris, sakė, kad esu stipri ir galiu įveikti trąsą, nes pati nesijaučiau pasiruošusi tokioms rimtoms varžyboms. Tikrai buvo nelengva! Dariau klaidų, tačiau finiše sužinojau, kad atbėgau antra ir laiminga stovėjau ant apdovanojimų pakylos, pagaliau pasipuošusi medaliu”.

„Man šis sportas – malonus atradimas. Ypač šiuo pandemijos periodu, kai dėl įvairių apribojimų ne visada buvo galima lankytis sporto klubuose, čia galima judėti gamtoje. Smagu, kad Šiauliuose atsiranda vis daugiau šio sporto entuziastų“.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai