Šiaulių FA-2006 tapo Lietuvos vicečempionais

Lapkričio 5-6 dienomis, Marijampolėje ir Panevėžyje vyko Lietuvos vaikų futbolo pirmenybių finaliai etapai, kuriuose dalyvavo ir ŠFA auklėtiniai.

Marijampolėje vyko U-10 bei U-11 vaikų pirmenybių finalai. Puikiai pirmenybių finalinėse rungtynėse pasirodė Šiaulių FA-2006. Remigijaus Vaišnoro ir Viliaus Lapeikio auklėtiniai pirmąją dieną 1:0 įveikė Telšių „Džiugą” bei 1:1 išsiskyrė su FA „Žalgirietis”. Antrąją dieną šiauliečiai 2:1 įveikė Marijampolės FC bei tapo I pogrupio nugalėtojais. Antrajame pogrupyje nugalėtojais tapo Klaipėdos FM-FK „Atlantas”, o I bei II pogrupio nugalėtojai susitiko finale. Šiaulių FA-2006 nepavyko pasižymėti finale, o į savo vartus praleido po įvartį tiek pirmajame, tiek antrajame kėlinyje. Po finalinio teisėjo švilpuko pirmenybių nugalėtojais tapo klaipėdiečiai, tuo tarpu šiauliečiai džiaugėsi antrosios vietos apdovanojimais, o Šiaulių komandos vartininkas David Serdinskyj tapo geriausiu finalinio etapo vartininku.

Po finalinio etapo treneris Remigijus Vaišnoras teigė, kad šis pasiekimas atspindi pasiruošimą pirmenybėms: „Šioms pirmenybėms ruošėmės nuo rungpjūčio 10 dienos, turėjome treniruočių stovyklą, dalyvavome turnyruose Rygoje, Šiauliuose, Mažeikiuose bei sužaidėmė apie 20 rungtynių. Prie komandos prisijungė treneris Vilius Lapeikis, kurio atėjimas treniruotės padarė dar efektyvesnes ir abu stengdamovės rasti geriausius sprendimus. Visas šis darbas nenuėjo veltui bei atsispindėjo finaliniame etape. Pirmąją dieną vaikinai žaidė kiek geriau, vykdė visus numatytus nurodymus, stengėmės spausti varžovus, neleisti jiems kontroliuoti žaidimo ir tai puikiai pavyko, tačiau gal dėl to antrąją dieną vaikinai buvo kiek pavargę, bet jie pademontravo savo charakterį rungtynėse su gausiai palaikomais marijampoliečiais. Komanda puikiai sužaidė gynyboje, varžovams neleido sukurti daug pavojingų momentų, o puolime šiek tiek pritrūko geresnės realizacijos, tačiau, nepaisant to, vaikinai yra tikri šaunuoliai ir sveikinu juos su šiuo pasiekimu.”

Nesėkmingai finalinis etapas susiklostė vieniems jauniausių ŠFA auklėtinių. Luko Juškevičiaus auklėtiniai patyrė visas nesėkmes bei užėmė 8-ąją vietą. Pirmąją dieną 2:5 nusileista Klaipėdos FM-2-FK „Atlantas” komandai bei 2:6 patirtas pralaimėjimas prieš Vilniaus FM-1. Antrąją dieną šiauliečiai 1:2 nusileido Marijampolės FC, rungtynėse dėl 7-8 vietos 0:2 nusileido ir FA „Žalgirietis”, o pirmenybių nugalėtojais tapo Klaipėdos FM-2-FK „Atlantas”.

Panevėžyje varžėsi U-12 bei U-13 komandos. Tiesa, Panevėžyje dėl prastų oro sąlygų rungtynės vyko tik lapkričio 5 dieną. 2004 metais gimę Šiaulių FA auklėtiniai, treniruojami Renato Vestarto ir Sauliaus Petrausko, iškovojo pergalę prieš Klaipėdos FM komandą, rezultatu 3:0 bei išsiskyrė rezultatyviomis lygiosiomis 2:2 su Vilniaus FM. Tuo tarpu Šiaulių FA-2005 komanda, kurią treniruoja Deivis Kančelskis ir Jurijus Lukjančukas, 1:1 sužaidė su Tauragės SM ir 0:4 turėjo pripažinti Vilniaus FM pranašumą. Kada bus sužaistos likusios rungtynės paaiškės artimiausiu metu.

 

Šaltinis: null