Kineziterapeutai studentai – pasaulio svarsčių kilnojimo čempionato prizininkai

Šiaulių valstybinės kolegijos (ŠVK) Sveikatos priežiūros fakulteto trečio kurso Kineziterapijos studijų programos studentai Justas ir Julius Optai praėjusią savaitę grįžo iš Kazachstano. Broliai dalyvavo Aktobės mieste vykusiame pasaulio svarsčių kilnojimo čempionate ir užėmė prizines vietas. Kaip teigė paskutiniame kurse besimokantys Justas ir Julius, po studijų jie sustoti nežada – nori ir toliau intensyviai sportuoti.

pranesimas-ziniasklaidai-svk-studentai-broliai-justas-ir-julius-optai-1Pasaulio profesionalų svarsčių kilnojimo čempionate vaikinams atiteko planetos sidabras ir bronza. Justas dar pagerino paties prieš metus pasiektą pasaulio rekordą – 2015 metais Dubline jis svorio kategorijoje iki 78 kilogramų iškovojo aukso medalį. Tai broliams dvyniams – jau trečiasis sėkmingas pasaulio čempionatas.

Sportu vaikinai domisi nuo vienuolikos metų. Kaip pasakojo broliai, toks pasiekimas pasaulio čempionate jiems reiškia, kad pasirinktas teisingas kelias, treniruojamasi ne veltui ir sportui paaukotas laikas nenueina perniek.

„Jeigu kalbėsime tiksliau, mes jo neaukojame, laiko treniruotei niekada negaila, tiesiog neturime pamiršti ir mokslų“, – pasakojo Justas ir Julius Optai.

Paklausti, kaip jaučiasi tiek daug pasiekę, broliai vienas kitam antrino: „Kai lipi ant apdovanojimų pakylos, visada galvoji, kad atlikai gerą darbą savo šaliai. Tu keli jos vardą aukščiau už kitų šalių, parodai, kad Lietuva šioje sporto šakoje turi savo vietą.“

Šiaulių valstybinės kolegijos studentų teigimu, sportu užsiimti nuo mažens juos skatino tėvas.

„Pats visada svajojau apie sportininko karjerą, tai puikus būdas laikui praleisti – varžybos, kelionės, pažintys. Sportuoti yra daug įdomiau nei matyti pasaulį tik per kompiuterio ekraną. Be to, visada norėjosi kovoti, kur nors išreikšti save. Augome kaime, čia didelio pasirinkimo nėra, per kūno kultūros pamokas su broliu dažniau rinkdavomės sunkumų kilnojimą, o ne judriuosius žaidimus. Taip vieną dieną salėje atsirado svarsčiai. Naują inventorių iškart išmėginome, mums patiko. Ir štai kokie rezultatai… “ – mintimis dalijosi Justas.

Broliai Optai šiuo metu studijuoja trečiame kurse. Kaip patys teigia, kineziterapiją jie pasirinko todėl, kad traukė studijos, susijusios su sportu.

„Tiesiog kūno kultūros rinktis nenorėjome, manėme, kad, studijuodami kineziterapiją, gausime daugiau žinių, reikalingų norint toliau tobulėti“, – tvirtino Šiaulių valstybinės kolegijos studentai.

Pasiteiravus, kaip jaunieji sportininkai įsivaizduoja savo ateitį, Justas ir Julius nesuabejojo: „Trys pagrindiniai žodžiai: kariuomenė, sportas, darbas, susijęs su išsilavinimu. Šie trys dalykai tikrai liks, nors dar neaišku, iš ko gyvenime valgysime duoną“.

Justo ir Juliaus paklausėme, kas juos motyvuoja siekti tokių aukštumų.

„Mums 21 metai, jau penkerius metus kilnojame svarsčius, todėl kitaip nebeįsivaizduojame savo gyvenimo. Toliau sportuoti skatina varžybose matomi veteranai, kuriems ir 40, ir 50, ir daugiau nei 60 metų. Visi tie vyrai atrodo puikiai, vadinasi, šia sporto šaka galima užsiimti iki pat senatvės. Motyvuoja patriotizmas, jauti, kad turi pasistengti dėl savo šalies vėliavos, herbo ir himno… Stengtis tiesiog todėl, kad nori garsinti gimtąjį kraštą.“

Jaunuoliai ne tik aktyviai sportuoja, bet ir su sportu derina darbą Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokykloje, savanorišką karinę tarnybą. Šiais mokslo metais, kaip pasakojo Justas, prie visų veiklų dar prisidėjo ir jaunųjų šaulių ugdymas.