Šiaulių knygų mugė 2023: taika prasideda žodžiais!

Jau greitai šiauliečiai ir miesto svečiai sulauks vienos didžiausių Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos (Aušros al. 62) organizuojamų kultūros švenčių Šiaulių mieste – Šiaulių knygų mugės! Aštuntą kartą bibliotekoje rengiama Šiaulių knygų mugė šiais metais lankytojus pasitiks gerokai gausesne programa nei įprastai – knygų ir kultūros maratonas tęsis visą mėnesį (spalio 23 d. – lapkričio 18 d.). Mugės lankytojų lauks literatūros naujovės ir susitikimai su populiariausiais knygų autoriais, diskusijos su literatūros, istorijos ir sociokultūrinio lauko žinovais, kultūrinės edukacijos moksleiviams ir visai šeimai, įvairios kitos pramogos ir naujovės.

Laikantis tradicijos, Mugė aktualizuos globalias ir konkrečiam laikotarpiui svarbias temas ir kvies diskutuoti atspirties tašku pasirenkant literatūrą. Be abejo, įvykiai Ukrainoje ir Izraelyje paskatino daugumą šių metų renginių dedikuoti taikos, laisvės, nepriklausomybės, istorinės tiesos, vienybės temoms, jas aktualizuoti literatūroje ir gyvenime.

Į pirmuosius Knygų mugės renginius biblioteka pakvies jau spalio 23 d., įžanginiai kultūriniai renginiai bei edukacijos visai šeimai tęsis iki pat lapkričio 16 d. Per šį laikotarpį vaikus į biblioteką kvies kartu su rašytoja Jovita Mazina nusileidęs ateivis, apie geriausią dieną papasakosiančios vaikų rašytojos Kotryna Zylė ir Inga Dagilė, kūrybos namų „Basomis miške“ įkūrėja Aušra Galvanauskė ir kitos edukacijos.

Rimtomis temomis knygų pristatymuose kalbėsimės su rašytojais Virgiu Šidlausku,

Liudu Dapkumi, Herkumi Kunčiumi, Birute Kapustinskaite, Agne Žagrakalyte, Algirdu Kumža. Meilės romanų gerbėjų lauks literatūrinis mergvakaris su populiariausiomis autorėmis Simona Šara, Kamile Birge, Lavisa Spell, Ieva Vill, Aleksandra M. Aiste.

O išskirtinių potyrių ieškančių šiauliečių ir miesto svečių dėmesį tikrai patrauks garsaus menininko Stasio Eidrigevičiaus iliustracijų paroda „Keliaujanti vaizduotė“ ir pagal ją parengti edukaciniai užsiėmimai.

Lapkričio 17 d. – moksleiviams ir pedagogams dedikuota diena, kurios metu Šiaulių knygų mugė pasiūlys turiningą edukacinių užsiėmimų programą mokyklinio amžiaus vaikų grupėms.

Lapkričio 18 d. šiauliečių lauks pagrindinė „Šiaulių knygų mugės 2023“ diena, kurią iškilmingai 10 val. atidarys Šiaulių pučiamųjų orkestras. Dienos pabaigoje lankytojus džiugins Evaldo Vaikaso akustinė programa.

Bibliotekos Konferencijų salėje ir Didžiojoje skaitykloje visą dieną vyks naujausių knygų ir kitų leidinių pristatymai, susitikimai su jų autoriais: Česlovu Juršėnu, Eimantu Gudu, Ilona Skujaite, Rimvydu Stankevičiumi, Ramune Brundzaite, Rimantu Kmita, Ilona Ežerinyte, Vladu Braziūnu, Une Kaunaite, Jaroslavu Melniku, Aisčiu Mickevičiumi, Rasa Aškinyte, Laura Sintija Černiauskaite, Egle Frank ir kt. Taip pat diskutuosime apie Volodymyro Zelenskio knygą „Žinia iš Ukrainos“ ir Serhijaus Rudenkos knygą „Zelenskis“.

„Vėjų teatras“ atveš spektaklį vaikams pagal Daivos Čepauskaitės poezijos knygą „Baisiai gražūs eilėraščiai“, o kitas kultūrines pramogas iki dienos pabaigos siūlys Lietuvos audiosensorinė biblioteka (LAB), Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka, Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka, vaikų kūrybingumo ugdymo studija „Kuria vaikai“, Šiaulių „Aušros“ muziejus, muziejus po atviru dangumi „Vikingų kaimas“, tautodailininkė Asta Liaudanskienė.

Šią dieną Šiaulių knygų mugėje rasite ir populiariausias Lietuvos leidyklas, kurios iki vakaro prekiaus naujausiais leidiniais.

Visą mugės programą rasi interneto svetainėje https://siauliuknygumuge.lt/.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite: