Šiaulių rajonui „Dainų šventėje“ atstovavo 30 kolektyvų

Lietuvos šimtmečio dainų šventę „Vardan tos…“ liepos 6 d. vainikavo Dainų diena „Vienybė težydi“, į vieną milžinišką chorą Vingio parke sukvietusi per 12 tūkstančių dainininkų ir tūkstančius žiūrovų.

Dainų šventė skiriama Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, tad jos idėjų pagrindu tapo „Tautiška giesmė“, davusi vardą ir Dainų dienai. Liepos 6-ąją Vingio parke skambėjo gražiausi visų laikų kūriniai, kuriuos atliko suaugusiųjų, studentų, moterų, vyrų, merginų, berniukų, jaunuolių bei moksleivių chorai. Renginio kulminacija tapo visų – Lietuvoje ir pasaulyje gyvenančių lietuvių – drauge giedama „Tautiška giesmė“.

Šiaulių rajono meno mėgėjų delegacija išties didelė – 500 dalyvių iš 30 kolektyvų. Dalyvauta folkloro dienoje, teatrų dienoje, kanklių koncerte, ansamblių vakare, šokių šventėje, dainų dienoje, įspūdingose ir linksmose eitynėse. Eitynėse prisijungė ir Šiaulių rajono savivaldybės darbuotojų grupė su rajono vadovais priešakyje. Taip pat eisenoje žygiavo ir LR Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.

Keleta Šiaulių rajono tautodailininkų darbų buvo atrinkti ir eksponuojami 2018 Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ Liaudies meno parodoje.

Grįžusius iš dainų šventės meno kolektyvų vadovus pagerbė Šiaulių rajono savivaldybės vadovai – meras Antanas Bezaras, jo pavaduotojas Algis Mačiulis, administracijos direktorius Gipoldas Karklelis ir jo pavaduotoja Ingrida Venciuvienė. Meno kolektyvų vadovams ir šventės pasiruošimo grupei įteiktos padėkos ir Lietuvos šimtmečio dainų šventės atminimo medaliai.