Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje tarptautinių klasių mainų savaitė

Nordplus Junior programos tarptautinių klasių mainų projekto „Inovatyvi, kalbinė ir kultūrinė Šiaurės-Baltijos šalių edukacinė kelionė“ dalyviai iš Danijos Hjørring miesto Højene mokyklos ir Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos antrą kartą šiais mokslo metais susirinko bendrai edukacinei veiklai. Šįkart Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje.

Klasių mainų tikslas – susipažinti ir kuo daugiau sužinoti apie Danijos ir Lietuvos švietimo sistemas, istoriją, geografiją, kalbas, nacionalinę virtuvę ir šalių tradicijas.

Projekto veiklas progimnazijos mokiniai spalio mėnesio pirmąją savaitę pradėjo Danijos Hjørring miesto Højene mokykloje kartu su šios mokyklos mokiniais. Balandžio pirmąją savaitę Danijos mokiniai atvyko į Lietuvą. Visą savaitę svečiai iš Danijos gyveno „Romuvos“ progimnazijos mokinių šeimose. „Romuvos“ progimnazijoje jie susipažino su Lietuvos švietimo sistema, dalyvavo bendrose robotikos, keramikos, šokio ir muzikos pamokose, „Rūtos“ šokolado fabriko muziejuje gamino šokoladą, aplankė Šiaulių universitetą bei leidosi į interaktyviąją kelionę po Šiaulių lankytinas vietas, Žaliūkių malūninko sodyboje patys kepė lietuvišką duoną, margino velykinius margučius, o Dviračių muziejuje kiekvienas tapo aktyviu lankytoju, galinčiu susipažinti su dviračio istorija ir išmėginti šios transporto priemonės teikiamas pramogas. Vilniuje Valdovų Rūmų, Valstybės pažinimo centro ir Pinigų muziejaus edukacijose projekto dalyviai pasisėmė žinių apie Lietuvos istoriją, o Klaipėdoje lankėsi Jūrų muziejuje bei Delfinariume. Mokiniai susipažino su čia gyvenančia delfinų rūšimi, jų charakteriu, būdu ir kitomis ypatybėmis. Treneriai paaiškino kodėl delfinai treniruojami, kokia yra natūrali gyvūnų elgsena, kaip yra kuriama delfinų programa, kiek delfinai sveria, apibūdino žaismingą delfinų elgseną, bendravimą su žmonėmis, kitais gyvūnais. Jūrų muziejus sužavėjo savo akvariumu, kurio puošmena – 18 m ilgio perregimas akrilo tunelis. Jis įrengtas po pagrindiniu baseinu, kuriame, stebindami savo dydžiu ir išvaizda, plaukioja eršketai. Projekto dalyviams patiko akvariume įrengta ekspozicija „Baltijos jūra – mūsų namai“, kur pasakojama Baltijos jūros formavimosi istorija, demonstuojami čia žiemojantys paukščiai. Projekto dalyviai taip pat aplankė Klaipėdos senamiestį.

Klasių mainų projekto savaitė prabėgo labai naudingai ir įdomiai. Išvykdami svečiai iš Danijos dėkojo progimnazijos mokytojams, mokiniams ir jų tėveliams už šiltą ir rūpestingą priėmimą bei puikiai suorganizuotas projekto veiklas. Šiaurės ministrų tarybos finansuojami Nordplus Junior projektai yra labai naudingi mokiniams ir mokytojams iš Šiaurės ir Baltijos šalių semtis naujų žinių, pažinti vieniems kitus bei pasidalinti gerąja patirtimi.

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos informacija