Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija dalyvauja ERASMUS+ tarpmokykliniuose strateginės partnerystės projektuose

2016-2018 metais Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija įgyvendins 2 tarptautinius projektus, kurie finansuojami iš Europos sąjungos fondų. ERASMUS+ projektai skirti bendradarbiavimui ir gerosios patirties sklaidai.

Projekte „Euconnectour“ mokiniai pagilins savo žinias ir atras savo šalis iš naujo. Jie turės ištirti savo regionus, miestus bei pristatyti savo partneriams. Mokiniai gebės parodyti savo šalies identitetą, išskirtinumą bei tautinį paveldą. Projekto dalyviai aplankys turizmo centrus, ims interviu iš savo mokyklos draugų, mokytojų, tėvų, organizuos išvykas, kad surinktų informaciją apie regioną ar miestą. Apibendrinta medžiaga bus patalpinta projekto tinklapyje. Šio projekto partneriai – Košicė (Slovakija), Leek (D. Britanija), Camarena (Ispanija), Sofija (Bulgarija), Maddaloni (Italija) ir Wielun (Lenkija) ugdymo įstaigos. Šiauliečiai pagal projekto planą lankysis Ispanijoje, Bulgarijoje ir D. Britanijoje. Pirmosios projekto veiklos bus įgyvendinamos Šiauliuose, nes kovo 19 d. mokiniai ir mokytojai iš visų šalių rinksis „Saulėtekio“ gimnazijoje.

Kitas projektas „be-well@school.eu“, projektinis darbas tarptautinėje komandoje pozityviai atsilieps mokinių profesinei karjerai šiuolaikiniame globaliame pasaulyje. Pasitelkiant už puikiai atliktas veiklas/aprašymus/aktyvumą/savalaikiškumą/patrauklumą „Award“ sistemą, projektas mokiniams taps ne tik naujausių kompiuterinių technologijų kompetencijų praplėtimu/įgijimu, bet kartu ir smagiu renginiu su žaidybiniais elementais. Dalyvaudami projekte mokiniai taipogi patobulins savo kalbines ir sociokultūrines kompetencijas, dalyvaus pokalbiuose bei video konferencijose tarp šalių, mokiniai ambasadoriai vyks į kitas šalis – partneres. Projekte dalyvauja Esens (Vokietija), Piačenza (Italija) ir Pšemyslo (Lenkija) ugdymo įstaigos. 2017 m. balandžio mėnesį partneriai susitiks Lietuvoje, „Saulėtekio“ gimnazijoje vyks užsiėmimai sveikatingumo tema.

2016 m. spalio 23-26 dienomis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos formaliojo švietimo skyriaus vedėjas Malik Agamalijev ir anglų kalbos mokytoja metodininkė Ingrida Railienė lankėsi Košicėje (Slovakija), kur vyko pirmasis partnerių susitikimas „Euconnectour“ projekte. Partnerių susitikime dalyvavo projekto koordinatoriai iš kiekvienos šalies. Čia pasidalintos projekto veiklos ir sudarytas apsilankymų planas. Vienbalsiai sutarta, kad reikia kuo daugiau mokinių įtraukti į veiklas savo mokyklose ir sudaryti sąlygas bendrauti su kitų valstybių bendraamžiais socialinių tinklų platformose. KA2 veiksmo projektuose svarbiausia yra gerosios patirties sklaida ir bendradarbiavimas inovacijų ir technologijų srityse. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija bendradarbiaudama su Šiaulių turizmo informacijos centru privalės savo partneriams kuo išradingiau ir inovatyviau pateikti informaciją apie Šiaulių miestą ir lankytinas vietas. Taip pat dėmesys skiriamas informacijos pasiekiamumui internetinėje erdvėje.

Tikimės, kad šie projektai padės stiprėti mūsų mokyklos bendruomenei, nes bendraudami ir bendradarbiaudami tampame stipresni. Mokiniams ir mokytojams bus sudarytos puikios sąlygos tobulėti užsienio valstybėse ir semtis gerosios patirties, o vėliau ją pritaikyti savo kasdieninėje veikloje.

Informaciją parengė: Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos formaliojo švietimo skyriaus vedėjas Malik Agamalijev