Švietimas

Šiaulių “Saulėtekio” gimnazija – kelyje į Europą

erasmus-plus-1Lapkričio 21-26d. Piačenzoje (Italija) vyko pirmasis tarptautinis projekto be-well@school.eu koordinatorių iš Esens (Vokietija), Piačenzos (Italija), Przemysl (Lenkija) ir Šiaulių (Lietuva) projektinis susitikimas, kuriame Lietuvai atstovavo Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojos  Asta Plukienė ir Ingrida Railienė.

Susitikimo tikslas buvo sukonkretinti projekto bendruosius ir turinio klausimus, visų pirma aptariant geros savijautos mokykloje aspektus. Projektas, finansuojamas Europos Sąjungos, prasidėjo 2016 m. rugsėjo 1 d. ir tęsis iki  2018 m. birželio 30 d.

Susitikime buvo pasirengta pirmajam projektiniam mokinių susitikimui  Lenkijoje, kuris įvyks 2017 m. vasarį. Buvo sudarytos keturios tarptautinės mokinių grupės, kurios per ateinančias savaites turės temai be-4.0@school parengti skaitmeninių priemonių panaudojimo pamokose galimybių aprašą. Tam pasitarnaus tarptautinis internetinis Etwinning portalas, kuriame visiems šiame projekte dalyvaujantiems nariams buvo sukurtas virtualusis klasės kambarys.Tarptautinių mokinių darbo grupių rezultatai vėliau Lenkijoje bus bendrai aptarti, susumuoti ir išplėtoti.

 Susitikimo metu taipogi buvo aptarti ir įvertinti mokinių anketų apie jų savijautą mokykloje rezultatai. Į anketos klausimus kiekvienos mokyklos – projekto partnerės mokiniai atsakė dar prieš koordinatorių susitikimą Piačenzoje. Ši anketa darkart bus pateikta mokiniams projekto pabaigoje, kad būtų galima nustatyti, ar buvo pasiekti geros mokinių savijautos mokykloje teigiami pokyčiai, sąlygoti projekto veiklų ir rezultatų.

Vėliau buvo nagrinėjami projekto techniniai klausimai bei numatytos visų būsimų projekto susitikimų datos.

Projekto koordinatoriai iš Vokietijos Ulrich Apke und Hannah Geistert pasidžiaugė ir pažymėjo, kad bendras visų šalių mokytojų darbas vyko labai produktyviai, kas teikia vilčių būsimiems darbams ir drąsina. Visų šalių koordinatoriai nuoširdžiai džiaugėsi šilta ir draugiška darbo atmosfera ir gyrė puikų italų kolegų pasirengimą šiam susitikimui bei gėrėjosi senąja Piačenzos mokykla, kuri, nepaisant skaitmeninių technologijų veržimosi į mokyklos gyvenimą, nepraranda senųjų tradicijų ir jas puoselėja.

Asta Plukienė

Nuotraukoje:

tarptautinio Erasmus+ projekto be-well@school.eu koordinatoriai iš Italijos, Lenkijos, Vokietijos ir Lietuvos

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai