Būsimieji verslininkai svajoja, kad Šiauliai taptų išmaniausiu Lietuvos miestu

Jau treti metai Šiauliuose rengiamas Verslo plano turnyras – viena iš Jaunimo verslumo ugdymo programos veiklų. Šiemet jame dalyvavo dešimt komandų iš įvairių miesto mokyklų, o geriausieji paaiškėjo po įtemptos ir atkaklios kovos Palangoje, kur vyko finalinis turnyro etapas. Nugalėtojais buvo pripažinta Šiaulių Profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus komanda „NEXT“ (kapitonas – Vaidas Samulionis, nariai: Tadas Pavlavičius, Audrius Paškonis), kurios pasiūlyta verslo idėja – papildytos realybės technologijos paslauga – leistų Šiauliams tapti išmaniausiu Lietuvos miestu.

„NEXT“ pasiūlyta verslo idėja skirta įgyvendinti mokymo įstaigose, turizmo ir kultūros srityse, plečiantis ir į kitas sferas, nes technologijų pritaikymo galimybės yra beribės, jos suteikia viskam daug judesio, interaktyvumo, patrauklumo. Verslo turnyro nugalėtojai įsitikinę, kad, įgyvendinus šias idėjas, Šiauliai taptų išmaniausiu miestu šalyje.

Antrąją vietą užėmusi Šiaulių Didždvario gimnazijos komanda „Dg–EX NIHILO NIHIL FIT“ (kapitonė – Justina Pinskutė Jasaitė, nariai: Tautvydas Dikšas, Andrius Andriuškevičius, Karolina Noraitė) siūlė pradėti gaminti „Gardinamąsias juosteles“, kurios būtų pagardintos įvairiais prieskoniais, atsižvelgiant į kiekvieno kliento pageidavimus. Šios juostelės būtų ne tik puiki alternatyva jūros dumbliams ar ryžiniam popieriui, tačiau taip pat galėtų puikiai padėti ruošiant naują užkandį ar tiesiog siekiant sutvirtinti iširusį, nestabilų maistą.

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos komandos „33 procentai pelno“ (kapitonas – Jokūbas Jonas Stankaitis, nariai: Eividas Grinius, Gustė Kairytė) idėja – gaminti telefonų dėkliukus iš permatomų medžiagų, tam tiktų silikonas ar plastikas. Tada šiuos dėkliukus būtų galima išmarginti įvairiais užrašais, paveiksliukais, žymių Lietuvos ir Šiaulių vietovių vaizdais, atsižvelgiant į kliento pageidavimus.

Jaunieji būsimieji verslininkai, verslo plano turnyro dalyviai, per tris dienas turėjo parengti savo verslo idėjas, jas pristatyti ir apginti. Sėkmingiausiai tai padariusiems atiteko turnyro nugalėtojų titulai ir dovanos: laimėtojams įteikti išoriniai kietieji diskai, prizininkai laimėjo kuprines kelionėms ir asmenlazdes. Visiems dalyviams, kurių per visas dešimt komandų buvo 37 , buvo įteikti Verslo plano turnyro dalyvių sertifikatai. Verslo plano turnyre dalyvavo šios komandos: „Daukmintė“ (S. Daukanto gimnazija), „ Verslas nuo nulio “ (ŠPRC, Technologijų sk.), „NEXT“ (ŠPRC, Prekybos ir verslo sk.), „ SVAKO komanda“ ( Šiaulių valstybinė kolegija), „ Verslas gyvai“ ( S. Šalkauskio gimnazija), „ JJGE“ (Juliaus Janonio gimnazija), „ 33 procentai pelno“ ( Juliaus Janonio gimnazija), „ Dg-EX NIHIL FIT“ ( Didždvario gimnazija), „Idėjų generatoriai“ (Šiaulių Lieporių gimnazija) ir „ Chromatia“ ( Šiaulių universiteto gimnazija).

Jaunimo verslo turnyro organizatoriai – Šiaulių verslo inkubatorius, įgyvendinantis Šiaulių miesto savivaldybės Jaunimo verslumo programą, kurioje vienas iš numatytų renginių – ir šis turnyras.

 

Šiaulių verslo inkubatoriaus informacija

Nuotraukoje – Šiaulių jaunimo verslo plano turnyro dalyviai, turnyro akimirkos.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite: