AktualuŠiauliai

Šiaulių ugniagesiai – Europos čempionai!

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Sporto skyriaus atstovai pasveikino iš Vokietijos sugrįžusius Europos stipriausio ugniagesio gelbėtojo čempionato čempionus ir prizininkus.

Šiaulių ugniagesių gelbėtojų treniruočių bazėje miesto vadovas pasidžiaugė, jog lietuviai, tarp kurių  daug šiauliečių, yra vieni stipriausių ugniagesių gelbėtojų ne tik Europos žemyne, bet visame pasaulyje, nes jie nuolatos mus džiugina savo pergalėmis pasaulinėse arenose. A. Visockas palinkėjo apginti iškovotus titulus po keleto savaičių vyksiančiame pasaulio čempionate JAV ir pakvietė komandą rugsėjo 23 d. dalyvauti Šiaulių bėgime, įveikiant Šiaulietišką mylią – 1236 metrus. Lietuvos ugniagesių gelbėtojų rinktinės šiauliečius – Andrių Ašmontą, Karolį Laukutį, Luką Leonavičių ir Remigijų Balčiūną – pasveikinęs meras įteikė jiems saulės miesto simboliais papuoštus, išskirtinius marškinėlius ir sportines kojines.

„Tai buvo septintas Europos stipriausio ugniagesio gelbėtojo čempionatas, kuriame teko atstovauti Lietuvai. Keitėsi rinktinės sudėtis, bet visuomet jaučiasi komandinė dvasia. Esame maža šalis, bet tikrai turime stiprius ugniagesius gelbėtojus. Per tuos 7 metus komandinėje estafetėje tapome dukart Europos trečios vietos laimėtojais, o dabar – trečiąjį kartą Europos čempionais“, – pasakojo Andrius Ašmontas, komandos vadovas ir pagrindinis Lietuvos ugniagesio gelbėtojo čempionatų organizatorius.

Šiauliečių pasiekimai:

Vokietijoje Heksterio mieste vykusiame Europos stipriausio ugniagesio gelbėtojo čempionate Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos darbuotojai šiauliečiai tapo čempionais ir prizininkais:

Šiauliečiai Andrius Ašmontas ir Lukas Leonavičius vyrų komandinėje estafetėje kartu su Jaroslavu Višnevskiu, Romualdu Vilimu ir Roku Lindeniu tapo Europos čempionais.  

Šiaulietis Lukas Leonavičius M18 (nuo 18 iki 29 metų amžiaus grupėje) kategorijoje asmeninėje įskaitoje užėmė 2 vietą.

Mišrioje estafetėje (komandą sudaro 4 vyrai ir 1 moteris) šiauliečiai Remigijus Balčiūnas ir Karolis Laukutis kartu su Karoliu Gražiniu, Mariumi Gasparėnu ir Dovile Gideikaite iškovojo bronzos medalius.

Lietuvos rinktinė ruošiasi pasaulio čempionatui, kuris kaip visuomet vyks Jungtinėse Amerikos Valstijose pirmąją spalio savaitę. Lietuvos rinktinė nusiteikusi kovoti dėl čempionų vardo įvairiose disciplinose (asmeninėje įskaitoje, dvejetuose, mišriose ir vyrų estafetėse), nes jau ne vienus metus grįžta su apdovanojimais iš pasaulio pirmenybių. Į pasaulio čempionatą vyks 5 Šiaulių valdybos padalinio ugniagesiai gelbėtojai: Andrius Ašmontas, Lukas Leonavičius, Remigijus Balčiūnas, Regina Bartkutė ir Dovilė Gideikaitė.

Deja, ne visi pasaulio čempionato dalyviai gaus visą kelionės ir akreditacijos finansavimą, daliai jų čempionato laikotarpiui teks naudoti atostogas ir kelionės išlaidas dengti iš asmeninių lėšų.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai