AktualuŠiauliai

Užbaigta Serbentų ir Pramonės gatvių sankryžos rekonstrukcija

Vidinis Šiaulių miesto aplinkkelis tapo dar pralaidesnis. Kovo mėnesį prasidėję Serbentų ir Pramonės gatvių sankryžos įrengimo darbai jau praktiškai baigti, sankryža visiškaii funkcionuoja, sužymėtos juostos, veikia šviesoforai.

Praėjusių metų pabaigoje užbaigta dalis vidinio miesto aplinkkelio, įrengta žiedinė sankryža Aukštabalio, Baltų ir Išradėjų gatvių sankirtoje, rekonstruotos šios sankryžos prieigos. Nutiesta nauja aplinkkelio atkarpa – beveik 2 km ilgio 2 eismo juostų Aukštabalio g. tęsinys ir apie 0,5 km 4 eismo juostų Serbentų g. tęsinys su pėsčiųjų ir dviračių takais. Užbaigus šį stambų projektą, prieita prie kito transporto mazgo, kuris ribojo eismo pralaidumą. Ekspertai, sumodeliavę transporto srautus, rekomendavo šioje vietoje įrengti ne žiedą, o sankryžą su papildomomis posūkių juostomis. Žiedo pralaidumas Serbentų ir Pramonės gatvių sankirtoje būtų per mažas.

Įvykdžius rangos konkursą, šių metų kovo viduryje startavo pirmieji darbai Serbentų ir Pramonės gatvių sankirtoje. Su objekto rangovais – Stasio Pakarklio įmone – buvo derinama, kad kuo daugiau darbų būtų atlikta neribojant eismo, tačiau neišvengiamai buvo ir etapas, kuris kėlė nepatogumų vairuotojams. Per tuos mėnesius atnaujinta Serbentų g. dalis nuo sankryžos iki naujo aplinkkelio, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, gatvės apšvietimas. Pati sankryža kapitaliai rekonstruota įrengiant eismo pralaidumą maksimaliai didinančias papildomas eismo juostas visomis kryptimis.Atnaujintas apšvietimas, įrengtas naujas išmanusis šviesoforas. Pramonės gatvėje atnaujinti pėsčiųjų takai ir įrengtas atskiras dviračių takas. Vadovaujantis naujausiomis dviračių takų tiesimo tendencijomis, dviračių takas aiškiai pažymėtas ne tik simbolika, jis išskirtinis savo raudonos spalvos danga. Dabar pėstieji jau turėtų labai aiškiai matyti, kad iš pėsčiųjų zonos įžengė į dviratininkų teritoriją, kur jiems ne vieta.

Pagal rangos sutartį objektas turėjo būti užbaigtas iki rugsėjo 15 dienos. Iš esmės visi pagrindiniai darbai iki to laiko yra atlikti, vairuotojai jau visiškai gali naudotis sankryža. Objektas užsakovui – Šiaulių miesto savivaldybei – bus perduotas artimiausiu metu.

2,3 mln. eurų kainavusius darbus dar įvertins ir objekto kelių saugumo auditas. Gavus auditorių išvadas, jei bus reikalinga, bus atliekami įrengtų saugaus eismo priemonių tikslinimai ar papildymai.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai