Šiauliuose – didysis Metų svėrimas! – kada paskutinį kartą „svėrei“ savo gyvenimą?

Sausio 10 d./ 18 val. Laiptų galerijoje“ pristatoma Andriaus Daciaus svarstyklių kolekcija – ekspozicija „Pasverti gyvenimai“

Vieno reikšmingiausių Lietuvos apdovanojimų kultūros srityje – „Auksinio fenikso„  2017 m. laureatas Andrius Dacius, Telšių kultūros centro partneris Žemaičių kultūros draugijos Telšių pavieto pirmininkas, vienas geriausių Lietuvos gidų – Andrius Dacius žada staigmeną. Ne tik žemaitiškai žavią „ekskursiją“ po senovinių svarstyklių ekspoziciją, bet ir „svečią“ , mikliai valdantį ne tik svarstykles, bet ir protą – personažą iš tolimojo Izraelio.

Telšiškis Andrius Dacius  į Šiaulius atveža unikalią, niekur nerodytą savo senovinių svarstyklių kolekciją.  Andriaus Daciaus kolekcijoje vienos iš seniausių Lietuvoje – dar XIX amžiaus vidurio, Šiaulių miesto ir Šiaulių pašto istoriją menančios svarstyklės. Taip pat 20 amžiaus pradžios svarstyklės, rastos tarp šiukšlių apleistame Vilniaus name.

Andrius Dacius svarstyklių kolekcionavimu užsikrėtė savo tėvų namuose radęs ir nupūtęs dulkes nuo senovinių svarstyklių iš Telšių krašto. Dabar draugai įvairiausių meistrystės šedevrų, civilizacijos progreso įrodymų parveža iš viso pasaulio – tolimojo ir artimojo užsienio bei Švedijos, Vokietijos, Belgijos.

Svorio matavimas ir lyginimas svarbus nuo Senovės Egipto, išlikęs Egipto raižiniuose. Seniausios svarstyklės, rastos Gango slėnyje net 2400 -1800 metų prieš mūsų erą. Kadaise svėrusios akmenis, balansinės svarstyklės tapo Teisingumo deivės simboliu. Svarstykles tyrinėjo, tobulino ir Galilėjo Galilėjus, ir Leonardas da Vinčis.

Ekspozicijos „Pasverti gyvenimai“ pristatymas / sausio 10d. /18 val./  „Laiptų galerija“/

Trijų Karalių lydimi į 2018-uosius žengiame simboliškai sverdami – save, savo artimą, savo (gal ir kitų) nuodėmes ir baimes, džiaugsmą ir sėkmę.